Saganov šéf o boji s rozhodcami: Sponzori majú v tímoch milióny, bola to povinnosť!

Ralph Denk
Ralph Denk

BERLÍN - Nemecký cyklistický tím Bora-Hansgrohe a šéf Ralph Denk sa stále nemôžu zmieriť s vylúčením Petra Sagana z Tour de France 2017.

Rozhodcovská komisia diskvalifikovala dvojnásobného majstra sveta Petra Sagana z Tour de France 2017 po 4. etape s dojazdom vo Vitteli pre "neregulárny šprint a ohrozenie Marka Cavendisha aj niekoľkých ďalších pretekárov".

Tímu Bora-Hansgrohe prekáža aj fakt, že UCI vylúčením Sagana porušila svoje vlastné pravidlá. "Rozhodcovský panel môže celú záležitosť posúdiť len vtedy, keď má poškodená strana možnosť brániť sa. Peter Sagan však túto možnosť od rozhodcov nedostal," tvrdí Bora-Hansgrohe.

Denk pre portál velonews.com s odstupom času potvrdil, že rozhodcovská komisia skutočne nikdy nepožiadala Sagana, aby im vysvetlil okolnosti sporného momentu. Bora sa obrátila aj na športový arbitrážny súd CAS, avšak neúspešne. 

„Chcel som, aby UCI dodržiavala pravidlá a vypočula športovca. V tomto prípade išlo o Petra. Neurobil nič proti pravidlám, preto sme sa rozhodli bojovať. Bolo povinnosťou napadnúť rozhodnutie jury, bola to zodpovednosť za celú cyklistiku. Každý sponzor má v tímoch milióny. Pre situácie, ako bola táto, potrebujeme jasné pravidlá,“ otvorene povedal Denk.

Generálny manažér prehovoril aj o situácii v tíme. Po vylúčení Sagana prišli pre zranenie aj o svoju druhú najväčšiu hviezdu Rafala Majku. „Morálka bola úplne na dne, hlboko pod zemou. Museli sme však resetovať tím. Ostatní jazdci boli na Tour preto, aby podporovali Sagana s Majkom,“ netajil Denk.

Ťažko skúšaný tím Bora-Hansgrohe sa dočkal satisfakcie v podobe triumfu Macieja Bodnara v predposlednej etape. Skvelý poľský časovkár zvládol 22,5 km za 28:15 min. „Vyhrali sme dve etapy. Takže to je pre nás dobré,“ dodal na záver Denk.


Tagy: Peter Sagan Ralph Denk

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
SITA

DISKUSIA