Neúspešný úvod šampionátu: Mladí Slováci po veľkom boji podľahli Lotyšom

Sprava: Alex Ondruš zo Slovenska a Rainers Hermanovskis z Lotyška
Sprava: Alex Ondruš zo Slovenska a Rainers Hermanovskis z Lotyška

BRATISLAVA - Slovenskí basketbalisti do 18 rokov prehrali s rovesníkmi z Lotyšska 61:78 (26:32) v úvodnom zápase základnej D-skupiny na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v Bratislave a Piešťanoch (29. júla - 6. augusta). Najlepším strelcom tímu SR bol s 15 bodmi kapitán Jakub Kádaši.

Zverencov Richarda Ďuriša prišli do bratislavskej Hant arény povzbudiť aj seniorskí reprezentanti, ktorí sa pripravujú na budúcotýždňovú európsku predkvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta v Číne 2019. Mladí Slováci vstúpili do premiérového duelu v elitnej kategórii odvážne, po prvej štvrtine viedli 19:12.

V druhej však zaostali za súperom 7:20, Lotyši po polčase viedli 32:26. V ďalšej časti stretnutia sa slovenské mužstvo snažilo súperov bodovo dobehnúť, tretia štvrtina sa skončila nerozhodne 27:27 a náskok lotyšského výberu sa potom začal zmenšovať. Dráma sa však v závere nekonala, Lotyši si vedenie udržali a zvíťazili 78:61.

Na mladých Slovákov čaká v nedeľu druhý súper z D-skupiny, od 18.00 h nastúpia opäť v Hant aréne proti rovesníkom Bosny a Hercegoviny.

D-skupina (Bratislava):
Slovensko - Lotyšsko 61:78 (19:12, 7:20, 27:27, 8:19)
Najlepší strelci: Kádaši 15, Zelizňák 10, Páleník, Ondruš po 9 - Hermanovskis 18, Atelbauers 14, Kaufmanis 13

Richard Ďuriš, tréner SR: "Tri štvrtiny vyrovnaný zápas. Chýbal nám však väčší pokoj v zakončení. Naši strelci, od ktorých očakávame trojbodovú streľbu, nemali svoj deň."

Matej Majerčák, rozohrávač SR: "Dá sa povedať, že sme mali začiatok ako z rozprávky, mali sme šnúru 7:0. Držali sme sa v eufórii, diváci boli výborní. V druhej štvrtine sme mali otvorené strely, nám to nepadlo, ale im áno. To bol asi najväčší rozdiel. Myslím si, že sme boli v prvom polčase lepším družstvom ako oni. V tretej štvrtine sme sa držali, ale v záverečnej sme vybuchli."

Juraj Páleník, krídelník SR: "Myslím si, že sme hrali odovzdane aj so srdcom. Bohužiaľ, nehrali sme konštantne dobre, naproti tomu súper tak hral. V prvom polčase sme pohoreli na streľbe. Súper mal hluché miesta, ale my sme ich mali viac. Hádžeme však túto prehru za hlavu."


Tagy: Slovensko Lotyšsko

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA