Je Slovan skutočne najväčší klub na Slovensku? Bulharský reprezentant s jasnou odpoveďou

Slovan získal bulharského reprezentanta Vasila BožikovaSlovan získal bulharského reprezentanta Vasila Božikova Zdroj: skslovan.com

BRATISLAVA - Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava získal dvoch nových hráčov do zadných radov. Súčasťou kádra "belasých" sú od soboty bulharský stopér Vasil Božikov a grécky ľavý obranca Diamantis Chouchoumis. Dvadsaťdeväťročný Božikov naposledy hrával v najvyššej tureckej súťaži za Kasimpasu, v aktuálnej kvalifikácii MS 2018 nastúpil aj štyrikrát v drese národného tímu. S vedením Slovana sa dohodol na kontrakte na tri roky.

"Som veľmi šťastný, že som podpísal zmluvu so Slovanom. Viem, že prichádzam do najväčšieho klubu na Slovensku. Svojimi výkonmi chcem prispieť k tomu, aby sme boli úspešní. Počas leta som mal viacero ponúk, no Slovan ma lákal najviac. Budem tvrdo pracovať, aby som sa prebojoval do zostavy a pomohol tímu," povedal Božikov na oficiálnej stránke ŠK Slovan.

O šesť rokov mladší Chouchoumis prichádza na Pasienky z Panathinaikosu Atény, v Slovane podpísal zmluvu na jeden rok s opciou. Chouchoumis je odchovancom Panathinaikosu, ako 18-ročný debutoval v najvyššej gréckej súťaži. Na konte má aj štyri štarty v skupinovej fáze Európskej ligy. Grécko reprezentoval v mládežníckych kategóriách, celkovo odohral 15 zápasov a strelil jeden gól. "Je to mladý talentovaný hráč, ktorého sme osobne sledovali vo viacerých zápasoch a videli sme v ňom potenciál. Hlavným zámerom jeho príchodu je zvýšenie konkurencie na pozícii ľavého obrancu, kde momentálne máme iba Františka Kubíka. Diamantis je vysoký, rýchly, s dobrým centrom. Nie je to ešte hotový futbalista, v Panathinaikose nemal ľahké sa presadiť do zostavy, keďže konkurenciu mu robil kapitán tímu," povedal viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Vasil Božikov Diamantis Chouchoumis
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: skslovan.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články