Zahral si na MS do 20 rokov: Teraz sa rozhodol pre nezvyčajný krok a prestup!

Oliver Pataky
Oliver Pataky

HAAG - Slovenský hokejový útočník Oliver Pataky prestúpil do holandského tímu Hijs Hokij Den Haag.

Nový zamestnávateľ dvadsaťročného hráča je účastníkom BeNeLigy, holandskej najvyššej súťaže s desiatimi domácimi účastníkmi a štyrmi klubmi z Belgicka. Rodák z Trenčína odohral v uplynulej sezóne v drese HK Orange 20 a Dukly Trenčín 23 tipsportligových stretnutí, v ktorých nazbieral šesť bodov za dva góly a štyri asistencie.

Zúčastnil sa aj na MS do 20 rokov. Za svoje nové pôsobisko si prekvapivo vybral tím z krajiny veterných mlynov, čo vysvetlil na facebookovej stránke Hijs Hokij Den Haag.

"Som pripravený začať novú kapitolu hokejového života. V dôsledku súčasného sveta som toho názoru, že štúdium mi dáva lepšie vyhliadky do budúcnosti a preto som sa rozhodol absolvovať program na Univerzite aplikovaných vied v Den Haagu. Vzhľadom na svoju lásku k športu som sa rozhodol začať s Medzinárodným programom športového manažmentu. Spolu s týmto štúdiom som veľmi rád, že môžem pokračovať v kariére v hokejovom tíme Hijs Hokij Den Haag. Teším sa na túto novú skúsenosť a chcem pomôcť tímu najlepšie, ako môžem," vyjadril sa Pataky.


Tagy: Oliver Pataky Hijs Hokij Den Haag

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA