Slovenkám sa absolútne nedarilo: Barteková skončila až mimo prvej desiatky

Danka Barteková si olympiádu predstavovala určite inak
Danka Barteková si olympiádu predstavovala určite inak

BAKU - Víkendové boje o medaily boli na majstrovstvách Európy v streľbe z brokových a guľových zbraní v azerbajdžanskom Baku bez aktívnej účasti reprezentantov SR. V hre boli štyri skeetarky i mladý pištoliar, ale ani jednému z kvarteta sa nepodarilo preniknúť na pódium.

Najvážnejšou adeptkou na medailové umiestnenie bola Danka Barteková, ktorá v skeete žien predviedla výkon 65 terčov (20-25-20) a obsadila 12. miesto. Päť zaváhaní v prvej i tretej položke stáli členku ŠCP Bratislava postup do šesťčlenného finále, na ktorú potrebovala v nedeľu trafiť o dva terče viac.

Zverenka trénera Juraja Sedláka nezopakovala finálovú účasť z lanských ME v talianskom Lonate, kde bola šiesta. Na kontinentálnom šampionáte, z ktorých má v zbierke naďalej päť individuálnych medailí medzi ženami (2 - 1 - 2), vyšla v súťaži jednotlivkýň druhýkrát za sebou medailovo naprázdno a nezískala svoj prvý tohtoročný cenný kov na významných podujatiach.

"Takto som si to nepredstavovala. Bohužiaľ, dnes môj výkon na najlepšiu šestku nestačil. V silnom vetre to bolo nesmierne náročné, ale podmienky sme mali všetky rovnaké, takže nehľadám ospravedlnenie. Snažím sa skoncentrovať na pondelkovú súťaž družstiev," uviedla na svojej facebookovej prezentácii D. Barteková.

Hned za ňou na 13. priečke skončila jej mladšia krajanka Veronika Sýkorová s 64 terčmi (19-24-21). Dvojnásobná juniorská medailista z ME pri treťom štarte medzi ženami dosiahla svoje druhé najlepšie umiestnenie po 5. stupienku spred dvoch rokov zo slovinského Pragerska pri Maribore. Preteky nevyšli tretej Slovenke v 36-člennom štartovom poli. Skúsená Andrea Stranovská mala na konte 52 terčov (16-17-19), čo ju zaradilo na 32. post.

V hodnotení tímov patrí Slovensku po kvalifikácii 6. miesto so súčtom 181 terčov. Slovenské skeetarky budú mať možnosť vylepšiť svoje umiestnenie v pondelok, keď je na programe vyraďovacia časť nového formátu súťaže družstiev.

V súťaži junioriek figurovala jediná slovenská zástupkyňa Vanesa Hocková z 22 štartujúcich na 9. priečke výkonom 59 terčov (20-20-19). Hranica účasti vo finále bola len o jeden terč vyššie.

Nádejne mal rozbehnutú súťaž v športovej pištoli 30+30 junior Marek Kostúr. Po prvej polovici bol s 289 bodmi medzi trojicou lídrov, v druhej časti pridal 282 bodov a klesol na konečné 12. miesto. Od Rusa Daniila Šichova na bronzovej pozícii ho delili iba tri body.


Tagy: Danka Barteková Andrea Stránovská Veronika Sýkorová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA