Najväčší obchod v histórii sa naozaj koná: Prestup Neymara sa vyšplhá na 300 miliónov!

Neymar
Neymar

PARÍŽ - Brazílsky futbalista Neymar údajne už v utorok podstúpi lekársku prehliadku a jeho prestup z FC Barcelona do tímu Paríž St. Germain naberie reálnejšie kontúry. Katalánsky denník Mundo Deportivo odvolávajúci sa na katarské periodikum Al Watan referuje, že 25-ročný Brazílčan sa po turné v USA nevrátil do Španielska so spoluhráčmi z Camp Nou. Namiesto toho odletel do Kataru, kde sa stretol s prezidentom PSG Nasserom Al-Khelaifim.

Olympijský šampión z Ria de Janeiro Neymar v pondelok absolvuje reklamné aktivity v Číne. Podľa Qatari Press sa následne znova vráti do Kataru na lekársku prehliadku, ktorú vykonajú na klinike Aspetar v Dauhe. Parížania sú ochotní zaplatiť výkupnú klauzulu stanovenú v Neymarovej zmluve vo výške 222 miliónov eur, no náklady súvisiace s prestupom by sa mohli vyšplhať až na 300 miliónov eur.


Vedenie "Blaugranas" aj španielskej La Ligy považujú takýto krok za porušenie finančných pravidiel fair-play a v prípade zrealizovania transferu sa chcú obrátiť na Európsku futbalovú úniu (UEFA). Ďalší z katalánskych denníkov Sport dodáva, že PSG vykoná všetko v súlade s pravidlami, ak do transakcie zahrnie ako protihodnotu jedného zo štvorice hráčov Ángel Di María, Julian Draxler, Adrien Rabiot alebo Marco Verratti.


Tagy: FC Barcelona Neymar Paríž Saint Germain

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA