Mladí basketbalisti neuspeli ani do tretice: V kvalitnom dueli nestačili na Francúzsko

Mladí Slováci nestačili ani na FrancúzskoMladí Slováci nestačili ani na Francúzsko Zdroj: fiba.com

BRATISLAVA - Slovenská basketbalová reprezentácia hráčov do 18 rokov zakončila účinkovanie v D-skupine majstrovstiev Európy svojej vekovej kategórie prehrou, Francúzom podľahla 54:68. Najlepším strelcom tímu trénera Richarda Ďuriša bol s 11 bodmi Matej Majerčák. Slovákov čaká v stredu 2. augusta o 18.00 SELČ osemfinálový duel.

Od začiatku sa na oboch stranách hralo tvrdo a vo vysokom nasadení. Strelecky sa viac darilo Slovákom, ale Francúzi sa presadzovali hlavne z priestoru pod košom. Diváci tak boli po väčšinu prvého polčasu svedkami vyrovnaného duelu, v ktorom sa tímy často striedali vo vedení. Hráči Francúzska však v závere druhej štvrtiny zlepšili svoju hru a napokon išli do šatní za vedenia 35:28.

Slováci sa snažili po prestávke zvrátiť vývoj duelu, ale súperovi sa darilo odskakovať na čoraz vyššie manko. Pred poslednou štvrtinou prehrávali zverenci trénera Richarda Ďuriša 43:53. Francúzi si už bez väčších problémov v záverečnej 10-minútovke postrážili dvojciferný náskok, napokon dokráčali k víťazstvu 68:54.

Francúzsko - Slovensko 68:54 (35:28)

Francúzsko: Fevrier 16, Blanc 8, Yovo 4, Abah a Brikki 0 (Beyhurst a Mballa po 10, Sarr 8, Choupas a Niasse po 6, Bazille a  Goetz 0)

Slovensko: Majerčák 11, Zelizňák 9, Javorský 8, Kádaši 6, Janošov 2 (Ondruš 8, Bizub 7, Mátych 3, Danielič, Kubala, Páleník a Pavelka 0)

TH: 29/16 - 18/8, fauly: 21 - 27, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Lanzarini (Tal.), Isačenko (Ukr.), Horozov (Bul.), 800 divákov.
štvrtiny: 15:17, 20:11, 18:15, 15:11

Richard Ďuriš, tréner SR: "Odohrali sme kvalitný zápas proti majstrovi Európy. Myslím si, že sa nám podarilo uhrať dobrý výsledok, ušetriť sily a rozložiť minutáž na viacerých hráčov. Niektorí, ktorí prišli z lavičky, tak potešili viac, niektorí menej. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť."

Martin Bizub, pivot SR: "Začali sme veľmi dobre, ubránili sme ich najlepšieho hráča. Postupne však začali doskakovať lopty, dávať ľahké body z doskokov a druhých šancí."

Matej Majerčák, rozohrávač SR: "Hrali sme celý zápas vyrovnanú partiu s Francúzmi, až na niektoré úseky, kde sme boli nekoncentrovaní. Potom sa to natiahlo, dali zopár smečov. Boli asi fyzicky silnejší, snažili sme sa to dobehnúť tímovosťou. Držali sme s nimi krok celý zápas. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť. Potrebujeme sa od toho odraziť a v stredu ideme zabojovať."

Lotyšsko - Bosna a Hercegovina 79:74 (48:48)
Najviac bodov: Lacis 18, Atelbauers 13, Kaufmanis a Višnevičs po 9 - Čampara 16, Cerzekovič 15, Adzič 12