VIDEO Klenot fínskeho hokeja si príde na milióny: Autor pamätného gólu s novou zmluvou

Mikael Granlund a brankár Devan Dubnyk
Mikael Granlund a brankár Devan Dubnyk

ST. PAUL - Fínsky hokejový útočník Mikael Granlund má zaistenú zmluvu v zámorskej NHL do leta 2020. Šikovný 25-ročný rodák z Oulu podpísal kontrakt na tri roky s klubom Minnesota Wild, v ktorom hrával aj doteraz.

Celková hodnota zmluvy je 17,25 milióna dolárov. V profilige doteraz absolvoval 321 zápasov základnej časti s bilanciou 57 gólov a 144 asistencií, v play-off pridal 34 štartov (7+11). Do kolotoča NHL sa dostal prostredníctvom draftu v júni 2010, Wild si ho vybrali v 1. kole z 9. miesta.

Mikael Granlund už má na svojom konte úspechy na medzinárodnej scéne. S výberom Fínska získal bronz na ZOH 2014 v Soči, striebro na MS 2016 v Rusku a najcennejším je akiste zlato zo svetového šampionátu v roku 2011 na Slovensku. Vtedy iba 19-ročný mladík sa v semifinálovom súboji proti Rusom prezentoval veľmi odvážnym kúskom, keď gólmana Konstantina Barulina prekonal spoza jeho bránky zdvihnutím puku na čepeli hokejky do horného rohu ruskej svätyne. Fíni v semifinále zdolali Rusov 3:0 a vo finále Švédov 6:1.


Tagy: Mikael Granlund Minnesota Wild

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA