VIDEO Šatan je pripravený na tlak kritikov: Veci sa nezmenia lusknutím prstov!

Miroslav Šatan
Miroslav Šatan

BRATISLAVA - Miroslav Šatan na tlačovej konferencii predstavil plán spolupráce medzi trénermi hokejových reprezentácií Slovenska všetkých vekových kategórií. Ide o zdieľanie informácií, ktoré má viesť k zlepšeniu výsledkov. Vytvoriť by sa mala aj komplexná hráčska databáza či sieť skautov.

Miroslav Šatan sa stal generálnym manažérom slovenskej hokejovej reprezentácie iba nedávno a k skutočnému manažovaniu sa ešte len dostáva. Skúsenosti zbieral už na Svetovom pohári, kedy mal pod dohľadom tím Európy. "Tie skúsenosti sú určite cenné. Je to ale úplne iná situácia. Tam išlo o krátkodobý turnaj a kvalitný tím zložený z hráčov z NHL. Tuto je to skôr o nastavení systému a o práci s mládežou. Priznám sa, že k manažovaniu som sa vlastne ešte ani nedostal. S tým začínam až teraz," prezradil v rozhovore pre Športky.


Po výbuchu na majstrovstvách sveta, kedy sa Slovensko iba tesne vyhlo zostupu, nebola situácia práve ružová. Časom sa však veci utriasli. Teraz je potrebné vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do práce. "Mediálny chaos, ktorý nastal po majstrovstvách už utíchol. Vychladlo to. Každý si uvedomil, že to nie je vec, ktorá prospeje hokeju. Musíme sa dať dokopy a nastaviť systém, aby mladí chlapci, ktorí prichádzajú do reprezentácie, mali šancu stať sa čo najúspešnejšími hráčmi. S úspešnými individualitami bude úspešné aj mužstvo," pokračoval Šatan.

Práce okolo reprezentácie bude veľa a výsledky sa dostavia až za niekoľko rokov. Dá sa preto tvrdiť, že ide o nevďačnú prácu. Na predstaviteľov bude smerovať veľa kritiky, pretože Slovensko momentálne nemá takú kvalitu, aby nosilo domov medaily. "Rátal som s tým, že práce bude veľa. Viem, že zmeny sa neprejavia ihneď. Medaily sa nezačnú vyhrávať od budúceho roka. Je to niečo, čo bude trvať dlhšiu dobu. Zmeny potrebujú niekoľko rokov, kým sa prejavia na nových mladých hráčoch. S každým neúspechom bude veľa kritikov. Ľudia, ktorí situáciu poznajú do detailu, vedia, že sa to nezmení lusknutím prstov. Nová generácia musí vyrásť, čo chvíľočku trvá," dodal Šatan pre Športky.


Tagy: Miroslav Šatan

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA