Svet športu prišiel o ďalšiu legendu: Trinásťnásobný majster sveta prehral boj o život

Ángel Nieto
Ángel Nieto

MADRID - Vo veku 70 rokov vo štvrtok zomrel niekdajší motocyklový jazdec Ángel Nieto. Ten sa počas predchádzajúceho týždňa zranil pri autonehode. Nieto utrpel silný úder do hlavy a skončil v nemocnici. Jeho bol počas prvý dní po nehode vážny, vo štvrtok už bol kritický a vzápätí lekári informovali o jeho úmrtí.

Nieto utrpel zranenie 26. júla po tom, čo do neho zozadu narazil automobil a on vyletel zo svojej štvorkolky. Po hospitalizácii bol uvedený do umelého spánku.

Rodák zo Zamory je s 13 titulmi druhým najúspešnejším motocyklovým jazdcom histórie po Talianovi Giacomovi Agostinioví (15). V kariére vyhral 90 Veľkých cien, šesťkrát sa stal šampiónom triedy do 50 ccm a sedemkrát v kubatúre do 125 ccm, všetky tituly získal medzi rokmi 1969 a 1984. Posledný závod absolvoval v roku 1986.

Trinásťnásobnému víťazovi majstrovstiev sveta cestných motocyklov (v rokoch 1969 - 1984, pozn.) vyjadrilo podporu aj vedenie najprestížnejšieho podujatia tohto športu. Na twitterovom účte MotoGP sa objavil podporný odkaz "Všetci veľmi myslíme na Ángela Nieta."


Tagy: Ángel Nieto

Zdroj:
ČTK, SITA
Foto:
yournews.com

DISKUSIA