VIDEO Neymarov odkaz na rozlúčku: Krásne slová venoval Messimu

Neymarovi už nič nebráni v prestupe do PSG
Neymarovi už nič nebráni v prestupe do PSG

PARÍŽ - Brazílsky futbalista Neymar prestúpil z FC Barcelona do Paríža St. Germain a s francúzskym vicemajstrom podpísal zmluvu do 30. júna 2022. Predstavitelia parížskeho klubu informáciu potvrdili na svojom oficiálnom webe. Parížania za brazílsky klenot zaplatili neuveriteľných 222 miliónov eur.

Kým Barcelona má na svojom konte množstvo trofejí, PSG na tie najväčšie stále čaká. Odkedy klub kúpili katarskí predstavitelia v júni 2011, minuli obrovské peniaze na hviezdne posily napríklad Zlatana Ibrahimoviča, Marca Verrattiho, či Edinsona Cavaniho. Trofeje však neprichádzal. Šejkovia veria, že sa to zmení s angažovaním Neymara. "Ambície tohto klubu spolu s vášňou a energiou, s ktorou s sa tu pracuje, ma veľmi priťahovali. V Európe hrám štyri roky a cítim, že som pripravený na túto novú výzvu. Oddnes bude robiť všetko, čo je v mojich silách, aby som pomohol mojim novým spoluhráčom otvoriť nové horizonty pre tento klub a aby sme priniesli radosť miliónom fanúšikom PSG," povedal najdrahší hráč histórie. Poďakoval sa aj svojim bývalým spoluhráčom v Barcelone a najmä Lionelovi Messimu: "Mal som česť hrať s tým najlepším športovcom, akého som v živote videl," uviedol na Instagrame.


"Neymar je jeden z najlepších hráčov súčasnosti. To z neho robia jeho víťazná mentalita, sila, charakter a vodcovské schopnosti. Do nášho klubu prinesie veľa pozitívnej energie. Za šesť rokov sme vytvorili veľmi ambiciózny projekt, ktorý nás dostal na čelo domácej ligy a medzi najlepšie kluby v Európe. Som presvedčený, že s príchodom Neymara sa ešte priblížime k vrcholu," vyhlásil prezident PSG Nasser Al-Khelaifi.

​Neymar sa v novom klube premiérovo predstaví v piatok o 13.30 h, keď absolvuje prvú oficiálnu tlačovú konferenciu v Paríži. Fanúšikovia si mohli jeho dres s číslom 10 kúpiť v oficiálnom obchode na Elyzejských poliach v piatok už od 10.00 ráno. Hviezdny útočník sa im predstaví neskôr v rovnaký deň v Parku princov a premiéru v drese PSG by mohol absolvovať už v sobotu v úvodnom ligovom zápase novej sezóny proti SC Amiens.


Tagy: FC Barcelona Neymar Paríž Saint-Germain

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
101greatgoals.com

DISKUSIA