Neymar sa vzoprel aj otcovi: S Messim a Ronaldom to chce ukončiť!

Neymar dorazil do Paríža
Neymar dorazil do Paríža

PARÍŽ - Brazílsky futbalista Neymar túži po trofeji v Lige majstrov i po Zlatej lopte, rád by tak prerušil hegemóniu Christiana Ronalda a Lionela Messiho. V uplynulej sezóne skončil v prestížnej ankete na treťom mieste a v nasledujúcej chce dosiahnuť viac.

Aj týmto zdôvodnil svoj rekordný prestup za 222 miliónov dolárov z Barcelony do Paríž Saint-Germain a fakt, že neposlúchol svojho otca a agenta v jednej osobe. Neymar senior chcel, aby ostal v Barcelone. "Milujem Barcelonu a Katalánsko, no dosiahol som tam všetko, čo sa dalo a športovec potrebuje nové výzvy. Po druhý raz v živote som odporoval svojmu otcovi. Otec, chápem a rešpektujem tvoj názor, no už som sa rozhodol. Žiadam ťa, aby si ma podporoval, ako si to robil vždy," uviedol 25-ročný futbalista na svojom Instagrame.


Výzvou pre Neymara v novom drese je vyhrať Ligu majstrov. Parížania sa po príchode kararských investorov nikdy nedostali do semifinále, najbližšie mali k nemu v uplynulej sezóne po výhre 4:0 na domácom ihrisku proti dnes už bývalému klubu útočníka z Brazílie. Na Nou Campe sa ale Barcelona postarala o skvelý obrat. Neymar i PSG veria, že ich spojenie vynesie Parížanom vytúžený triumf v LM. "Akceptoval som ponuku PSG, aby som pomohol klubu dosiahnuť na trofeje, v ktoré fanúšikovia dúfajú," dodal.

Futbalový klub FC Barcelona je veľmi nespokojný s odchodom útočníka Neymara do Parížu Saint-Germain. Dvadsaťpäťročnému útočníkovi nevyplatí finančný bonus vo výške 26 miliónov eur, ktorý mu náležal z posledného roku zmluvy. Aj táto suma mala podporiť rozhodnutie Brazílčana pokračovať v Katalánsku až do rok 2021.

Hovorca Barcelony Josep Vives povedal: "Sme sklamaní z jeho rozhodnutia. Očakávali sme od neho otvorenejšiu a úprimnejšiu komunikáciu."

 


Tagy: Neymar Paríž Saint Germain

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA; TASR
Foto:
Facebook - PSG

DISKUSIA