VIDEO Dokonalý ošiaľ v Poľsku: Skvelí slovenskí fanúšikovia obkľúčili Sagana!

Peter Sagan
Peter Sagan

TATRANSKÁ BUKOVINA - V záverečnej etape na Okolo Poľska žiaril opäť slovenský cyklista Peter Sagan. Aj keď môžeme smelo tvrdiť, že bol najjagavejšou hviezdou počas celých pretekov.

Majkov tímový kolega Sagan a dvojnásobný majster sveta bol v záverečnej etape veľkú väčšinu v úniku, skupina favoritov jeho snahu zlomila až na poslednom stúpaní do Tatranskej Bukoviny. Dvadsaťsedemročného Žilinčana napokon klasifikovali na 34. priečke s mankom 2:21 min a v konečnom účtovaní mu patrí 35. pozícia (+17:03 min).

Držiteľ piatich zelených dresov z Tour de France sa stal s prehľadom víťazom bodovacej súťaže s 88 bodmi. V súťaži vrchárov obsadil slovenský univerzál štvrté miesto. Do piatkovej etapy už nenastúpil druhý slovenský účastník pretekov Erik Baška, ktorý sa sústredí na preteky na majstrovstvách Európy.

Tourminátor sa do Poľska vrátil hlavne preto, aby si vyplnil dieru v programe po vylúčení z tohtoročnej Tour de France. Sagana diskvalifikovali 4. júla po štvrtej etape, keď sa v záverečnom špurte vo Vitteli dostal do kontaktu s Markom Cavendishom, ktorý spadol a zlomil si pravú lopatku.

Slováci tak mohli vidieť fenomenálneho športovca iba kúsok za hranicami. Peter Sagan spôsoboval hotové šialenstvo. Pozrite sa, ako ho po jednej z etáp obkolesili najmä slovenskí fanúšikovia, ktorí boli ako vo vytržení. Každý ho chcel vidieť, odfotiť, tí šťastnejší dostali aj podpis. Sagan aj prostredníctvom Twitteru poďakoval všetkým fanúšikom, ktorý ho do Poľska prišli osobne podporiť.


Tagy: Peter Sagan Okolo Poľska

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
Twitter BORA – hansgrohe; Video: Twitter BORA – hansgrohe

DISKUSIA