Cibulková spoznala súperku pre 1. kolo: V Toronte ju čaká ukrajinská prekážka

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

TORONTO - Ukrajinka Lesia Curenková bude súperkou slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej nasadenej ako jedenástej v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Rogers Cup presented by National Bank v kanadskom Toronte (dotácia 2 735 139 USD, tvrdý povrch vonku).

Stanovil to piatkový žreb. Dvadsaťosemročná Bratislavčanka Cibulková, 11. v singlovom renkingu, síce v bilancii zo vzájomných súbojov s rovesníčkou Curenkovou (32.) vedie 2:1, ale neuspela v tom najčerstvejšom vlani v 3. kole newyorských grandslamových US Open (6:3, 3:6, 4:6).

Bola to jediná konfrontácia na tvrdom povrchu. Obe v minulosti triumfovali na bratislavskom jesennom halovom "hardovom" podujatí Slovak Open: Slovenka v roku 2006, Ukrajinka v sezóne 2011.

Postupujúca z duelu Cibulkovej a Curenkovej bude v 2. kole čeliť úspešnej zo stretnutia Lucie Šafářová (ČR) - Francoise Abandová (Kan.). Žrebom a nasadením sa teoreticky črtá Cibulkovej osemfinálové stretnutie s britskou sedmičkou "pavúka" Johannou Kontovou.

Úradujúca koncosezónna majsterka sveta z októbrového Singapuru Cibulková bola na putovnom významnom kanadskom turnaji vo finále už pred deviatimi rokmi, vtedy sa hralo v Montreale. Prekonala ju Ruska Dinara Safinová (6:2, 6:1).

Jednotkou aktuálneho podujatia v Toronte je česká líderka svetového rebríčka Karolína Plíšková, dvojkou rumunská obhajkyňa titulu Simona Halepová, trojkou Nemka Angelique Kerberová a štvorkou Španielka Garbine Muguruzová-Blancová. Z kvalifikácie sa zo Sloveniek môžu k Cibulkovej pridať Magdaléna Rybáriková a Jana Čepelová.


Tagy: Dominika Cibulková Lesia Curenková

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA