VIDEO Katastrofálny vstup úradujúceho majstra pokračuje: Žilina na úplnom dne ligovej tabuľky!

Žilina nestačila ani na ViOnŽilina nestačila ani na ViOn Zdroj: MSKZILINA.SK

ZLATÉ MORAVCE - Futbalisti slovenského futbalového šampióna MŠK Žilina majú po troch odohraných dueloch na konte nula bodov, keď podľahli domácemu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:2 v sobotňajšom zápase 3. kola najvyššej slovenskej súťaže.

Do stretnutia proti úradujúcemu majstrovi vstúpili domáci bez rešpektu. Už v 8. minúte si Cleber šikovne narazil s Chrenom a jeho hlavička len tesne minula žrď Holecovej brány. O 3 minúty neskôr sa Cleber elegantne zbavil troch protihráčov, ale Holec si s jeho stelou z 8 m poradil. V 18. minúte agilný Cleber našiel na hranici malého vápna Urgelu, ten však ani na dvakrát nepretlačil loptu do siete. Aktivita ViOnu vyútila do vedúceho gólu v 27. minúte, keď Urgela vybojoval loptu v pokutovom území, posunul Orávikovi a ten prudkou strelou z uhla prestrelil Holeca. V 41. minúte mohlo byť vyrovnané. Škvarka sa šikovne obtočil okolo obrancu, poslal prízemný center do malého vápna, ale nabiehajúcemu Otubanjovi chýbal pred prázdnou bránou polkrok. V závere 1. polčasu narobila Holecovi problémy prudká Gešnábelova strela spoza šestnástky.

Úvodná päťminútovka 2. polčasu  patrila "šošonom", ktorí zvierali domácich v pokutovom území, ale bez streleckej príležitosti. V rozpätí 50. až 55. minúty sa v troch dobrých streleckých príležitostiach ocitol Gešnábel, ale v koncovke sa nepresadil. Kurióznu situáciu priniesla 71. minúte, keď Orávikova strela z priameho voľného kopu skončila v sieti Holecovej brány, rozhodca Hrčka gól uznal, ale následne na pokyn asistenta rozhodcu gól anuloval. Spravodlivosti bolo učinené zadosť v 73. minúte, keď Orávikov prudký center poslal za Holecov chrbát z troch krokov Gešnábel. V závere si domáci cenné víťazstvo nad majstrom ustrážili a zaslúžene sa radovali z plného bodového zisku.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina 2:0 (1:0)
Góly: 27. Orávik, 73. Gešnábel, ŽK: 7. Gešnábel - 21. Chvátal, 88. Káčer, rozhodovali: Hrčka - Somoláni, Jenčura, 2024 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: P. Kováč - Gešnábel (80. Karlík), Záhumenský, Dobrotka, M. Nikolič - Orávik, Bariš, Chren, Cléber (86. Ewerton Paixao da Silva) - Mateus, Urgela (89. P. Sládek)

Žilina: Holec - Chvátal (73. S. Mráz), Vavro (28. Hancko), Králik, Mazáň - Káčer, I. Diaz, Škvarka - Holúbek, Otubanjo, Polievka (46. Špalek)

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Po zbabranom zápase na Slovane sme naše novotvoriace sa mužstvo na dnešné stretnutie pripravili dobre. Videli sme dobrý futbal, som rád, že prišlo tých dvetisíc divákov. Verím, že ich bude nabudúce ešte viac. Sme radi za dnešné víťazstvo, s pokorou však ideme ďalej."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Myslím, že sme dnes videli kvalitný zápas, dramatický, dobrý pre divákov. Podľa mňa rozhodla väčšia razancia v koncovke. Domáci si v závere skúsene udržali víťazstvo."

Viac o téme: MŠK Žilina FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble