VIDEO Dráma v boji o tradičnú trofej: Arsenal v rozstrele zdolal Chelsea

Petr Čech a Arsène Wenger s víťaznou trofejouPetr Čech a Arsène Wenger s víťaznou trofejou Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti londýnskeho Arsenalu získali svoj 15. anglický superpohár, keď zdolali hráčov mestského rivala FC Chelsea 4:1 v rozstrele z 11 m v nedeľňajšom stretnutí Community Shield vo Wembley. Zápas sa po 90 minútach skončil nerozhodne 1:1.

Úradujúceho majstra Premier League dostal do vedenia v úvode druhého polčasu Victor Moses, ktorý sa dostal za obranu "kanonierov" a z blízkosti prekonal brankára Petra Čecha - niekdajšieho gólmana Chelsea. V závere duelu inkasoval Pedro Rodríguez červenú kartu po faule zozadu a z následnej štandardnej situácie hlavičkou vyrovnal striedajúci obranca Sead Kolašinac. V rozstrele boli presnejší hráči Arsenalu: v drese Chelsea neuspeli gólman Thibaut Courtois a ani Álvaro Morata, spomedzi exekútorov Arsenalu sa nepomýlil ani jeden.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia Anglického superpohára 2017 vo futbale (Community Shield):

FC Arsenal - FC Chelsea 1:1 (0:0), 4:1 v rozstrele z 11 m
Góly: 82. Kolašinac - 46. V. Moses, ČK: 81. Pedro Rodríguez (Chelsea) za faul

Viac o téme: Chelsea Londýn Arsenal Londýn Community Shield