Skvelý Škriniar si opäť vyslúžil pochvalu od Spallettiho: Je ako divá šelma!

Milan Škriniar (v strede) so spoluhráčmiMilan Škriniar (v strede) so spoluhráčmi Zdroj: inter.it

MILÁNO - Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar sa po letnom prestupe do Interu Miláno rýchlo stal jedným z pilierov defenzívy "modro-čiernych". V nedeľňajšom prípravnom dueli proti Villarrealu (3:1) opäť nastúpil v základnej jedenástke a proti účastníkovi španielskej La Ligy odohral 80 minút.

Po zápase si od trénera Luciana Spallettiho vyslúžil pochvalu. "Škriniar je silný a veľmi pozorný, nikdy nepoľaví v ostražitosti. Jeho veľkou zbraňou je, že výborne číta hru. Je ako divá šelma," povedal Spalletti na margo slovenského obrancu, ktorý prišiel na San Siro zo Sampdorie Janov a stal sa najdrahším slovenským futbalistom v histórii.

Inter sa proti Villarrealu ujal vedenia zásluhou Edera. "Žltej ponorke" sa síce krátko po prestávke podarilo vyrovnať vďaka Robertovi Soldadovi, no čiernohorský útočník Stevan Jovetič opäť zabezpečil Interu vedenie a triumf tímu z metropoly Lombardska spečatil v nadstavenom čase Chorvát Marcelo Brožovič.

"Víťazstvo nad takým kvalitným tímom ako je Villarreal sa vždy cení, no v príprave sme zahrali už aj lepšie, boli tam výkyvy. Dôležité je, aby lopta bola v neustálom pohybe. Som presvedčený o tom, že toto mužstvo má ešte väčší potenciál," dodal bývalý kouč AS Rím, Zenitu Petrohrad či Udinese Calcio.

Viac o téme: Luciano Spalletti Inter Miláno Milan Škriniar