VIDEO Sagan hovorí o šťastí: Na potvrdenie víťazstva musel čakať dlhých 5 minút

Peter Sagan víťazom úvodnej etapy na BinckBank Tour
Peter Sagan víťazom úvodnej etapy na BinckBank Tour

VENRAY - Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom 1. etapy pretekov BinckBank Tour, ktorá viedla z Bredy do Venray a merala 180 km. Dvojnásobný majster sveta sa presadil v záverečnom špurte rovinatej etapy, jeho triumf musela potvrdiť až cieľová fotografia.

Vo finále pondelňajšej etapy sa nachádzali dva kruhové objazdy, ktoré natiahli pelotón, čo vyradilo z hry viacerých adeptov na prvenstvo. Vpredu sa dokázal udržať P. Sagan, ktorý vsadil na dlhý šprint, a na cieľovej páske zviedol tesný súboj s Nemcom Philom Bauhausom zo Sunwebu. O víťazovi musel rozhodnúť až foto-finiš, ktorý vyznel pre slovenského jazdca stajne Bora-hansgrohe.

"Mal som šťastie. Najskôr som si myslel, že som skončil druhý, ale napokon som vyhral ja. Ešte sa mi nestalo, aby som čakal na potvrdenie víťazstva päť minút. Vo finále sa predo mnou otvoril priestor, preto som poslal dopredu Seliga a začal som šprintovať za ním. Bol to dlhý šprint, ale bolo to správne. Na chvíľu som ešte využil jazdcov predo mnou, ale Bauhaus predviedol veľmi dobrý šprint," citoval Sagana špecializovaný portál cycling-info.sk.

 

Výsledky - BinckBank Tour 2017:

1. etapa (Breda - Venray, 179,7 km): 1. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe 3:50:09 h, 2. Phil Bauhaus (Nem.) Sunweb, 3. Magnus Cort Nielsen (Dán.) Orica-Scott, 4. Dylan Groenewegen (Hol.) LottoNL-Jumbo, 5. Boy van Poppel (Hol.) Trek-Segafredo, 6. Rick Zabel (Nem.) Kaťuša-Alpecin - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 1. etape: 1. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe 3:49:59 h, 2. Laurens de Vreese (Belg.) Astana +1 s, 3. Phil Bauhaus (Nem.) Sunweb +4, 4. Elmar Reinders (Hol.) Roompot-Nederlandse Loterij +5, 5. Magnus Cort Nielsen (Dán.) Orica-Scott, 6. Mark McNally (V. Brit.) Wanty-Groupe Gobert - obaja +6


Tagy: Peter Sagan BinckBank Tour

Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter - BinckBank Tour; Video: Youtube

DISKUSIA