VIDEO Sagan vedie na BinckBank Tour o jedinú sekundu: Jasný cieľ pred náročnou časovkou

Peter Sagan víťazom úvodnej etapy na BinckBank Tour
Peter Sagan víťazom úvodnej etapy na BinckBank Tour

VENRAY - Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom pondelkovej úvodnej etapy na pretekoch BinckBank Tour v Holandsku zaradených do kalendára World Tour. Dvadsaťsedemročný líder tímu Bora-Hansgrohe si pripísal deviate prvenstvo v sezóne a celkovo 98. v profesionálnom pelotóne. Na druhom mieste tesne skončil Nemec Phil Bauhaus z družstva Sunweb, tretiu priečku obsadil Dán Magnus Cort Nielsen z Oricy-Scott.

"Mal som šťastie. Dlho som sa odhodlával k špurtu, dokonca som zastavil, pretože to bolo ďaleko a jazdci za mnou ma mohli predbehnúť. Bol som schopný ťažiť z práce Jaspera de Buysta. Skvelý špurt predviedol Bauhaus, myslel som si, že ma zdolal, ale napokon som vyhral hodením bicykla. Neuvedomil som si to okamžite, až päť minút po finiši som sa dozvedel, že som víťaz. V časovke chcem stratiť čo najmenej času, bude to ťažké. Samozrejme, chcem si udržať vedenie až do Geraardsbergenu," cituje Sagana portál sporza.be.

 

Peter Sagan je po úvodnej etape lídrom BinckBank Tour s náskokom jednej sekundy pred Belgičanom v službách Astany Laurensa de Vreeseho, ktorý si pripísal deväť bonusových sekúnd na tzv. zlatom kilometri. Priebežne tretí je s odstupom štyroch sekúnd Bauhaus. Kolářovi patrí 157. miesto s mankom 10 sekúnd. Sagan je aj na čele bodovacej súťaže s päťbodovým náskokom pred Bauhausom. V utorok je na programe krátka 9 km dlhá individuálna časovka vo Voorburgu.

Preteky BinckBank Tour sú pre žilinského rodáka Petra Sagana druhými po vylúčení z júlovej Tour de France. Kvalitnými výkonmi sa prezentoval na minulotýždňovom podujatí Okolo Poľska, kde vybojoval jedno víťazstvo, jedno druhé miesto, dve tretie priečky a stal sa víťazom bodovacej súťaže.


Tagy: Peter Sagan BinckBank Tour

Zdroj:
SITA
Foto:
cyclingnews.com

DISKUSIA