Cyklistické Giro bude opäť výnimočné: Preteky by mali odštartovať v Jeruzaleme!

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin

MILÁNO- Budúcoročný stoprvý ročník cyklistických pretekov Giro d´Italia odštartuje netradične - tromi etapami v Izraeli. Dejiskom úvodnej individuálnej časovky bude históriou dýchajúce Staré mesto v Jeruzaleme. Ďalšie dve etapy by sa mohli začínať či končiť v Tel Avive, resp. južnom Izraeli.

Informácie ešte nie sú oficiálne, podľa webu Cyclingnews sa organizátor pretekov RCS Sport verejne pochváli touto novinkou 18. septembra pri prezentácii trasy Gira 2018 práve v Jeruzaleme.

Portál Tuttobiciweb už však informoval, že z Blízkeho východu sa cyklisti presunú na Sicíliu, aby po roku znovu absolvovali vrchársku skúšku na úpätie svetoznámej sopky Etna. Pelotón by nemal obísť ani príťažlivý región Benátsko a cyklisti by nemali vynechať ani výstup na vrchol Monte Zoncolán v Alpách, čo je jedno z najobávanejších stúpaní na pretekoch Grand Tour.

Vzhľadom na to, že Izrael sa nachádza v bezpečnostne veľmi nestabilnej časti sveta a miestna vláda chystá v súvislosti s Girom mohutné bezpečnostné opatrenia. Malo by ísť dokonca o najväčšiu bezpečnostnú operáciu v histórii Izraela, dokonca by svojím rozsahom mala prevýšiť pohreb bývalého premiéra Jicchaka Rabina či návštevu pápeža Františka. Návšteva Giro d´Italia v Izraeli bude jednou zo sprievodných akcií v súvislosti so 70. výročím založenia Izraela. Ak tradičné preteky Okolo Talianska tentoraz vyvrcholia namiesto Milána v Ríme, mal by to byť mierový odkaz svetu aj v súvislosti s náboženskou otázkou.


Tagy: Izrael Giro d´Italia Jeruzalem

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA