Prekvapivý koniec kanárom: Rybáriková napriek prehre s postupom do hlavnej súťaže

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

TORONTO - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková si ako tzv. lucky loserka z kvalifikácie napokon predsa len zahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Rogers Cup presented by National Bank v kanadskom Toronte (dotácia 2 735 139 USD, tvrdý povrch vonku).

Dvadsaťosemročná piešťanská rodáčka nahradí Američanku Madison Keysovú a vyzve v dueli dvoch semifinalistiek Wimbledonu Chorvátku Mirjanu Lučičovú-Baroniovú. Proti 35-ročnej veteránke to bude jej premiérový vzájomný súboj. Postupujúca preverí rumunskú dvojku hodnotenia a obhajkyňu trofeje Simonu Halepovú.

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková, 33. vo svetovom rebríčku, v nedeľu prehrala vo finálovom 2. kole kvalifikácie 5:7, 0:6 s americkou reprezentantkou Varvarou Lepčenkovou, dostane však druhú šancu. Je to jej premiérový turnaj po dosiahnutí spomenutého životného úspechu v britskej metropole.

Rodáčka z nemeckého Dortmundu Lučičová-Baroniová, teraz 31. v singlovom renkingu, bola medzi najlepšími štyrmi na kultovej londýnskej tráve už v sezóne 1999, v januári si zahrala semifinále na melbournských rovnako významných Australian Open.


Tagy: Magdaléna Rybáriková

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA