Slovanu dal košom ďalší reprezentant: V zámorí dostane to, čo mu u belasých chýba

Adam Liška
Adam Liška

BRATISLAVA - Slovan Bratislava mal mať vo svojom kádri hlavne talentovaných Slovákov, ktorí budú reprezentovať svoju vlasť nie len v mužskej kategórii, ale aj vo výbere do dvadsať či osemnásť rokov. Myšlienka to bola krásna, no realita je iná. V tíme je veľa zahraničných hokejistov a mladí hráči nedostávajú dostatok priestoru, a preto všetci odchádzajú do iných tímov, zväčša do zámoria.

HC Slovan Bratislava rátal do budúcej sezóny aj so službami talentovaného útočníka Adama Lišku. Stále iba 17-ročný reprezentant mal naskakovať v štvrtej formácii. Znamenalo by to, že by síce hral medzi mužmi, no na ľade by dostával minimum priestoru. Rozvíjať potrebuje všetky herné činnosti, naskakovať by chcel aj do presiloviek a to by v Slovane možné nebolo. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa Liška rozhodol dať prednosť zámoriu. "Nejaké rozhovory som absolvoval, ale nakoniec sme sa dohodli, že odídem do Kanady. Určite by to bola pre mňa veľká škola - hrať takúto kvalitnú ligu, ako je KHL. Ide však o to, že potrebujem tvoriť, hrať na presilovkách. V Slovane sú na to skúsenejší hráči ako ja," povedal Liška v rozhovore pre presilovka.sk.

I keď Liška stále trénuje so Slovanom, odchod je už hotovou vecou. "So Slovanom mám zmluvu do 15. augusta, potom by som mal odísť do Kanady. Po sezóne sa vrátim a budeme mať pred sebou draft do NHL. Aj preto tam idem," dodal.


Tagy: Adam Liška

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Oliver Ondráš

DISKUSIA