Českí športovci si prídu na krásne milióny: Pozrite sa, kto zarába najviac!

Jakub Voráček, Petr Čech, Karolína Plíšková
Jakub Voráček, Petr Čech, Karolína Plíšková

PRAHA - Hokejista Jakub Voráček vystriedal na pozícii najlepšie plateného českého športovca futbalového brankára Petra Čecha. Dvadsaťsedemročný útočník Philadelphie si za minulú sezónu v NHL zarobil 322 miliónov korún hrubého, lebo začala platiť jeho osemročná zmluva s Flyers na celkovo 1,6 miliardy. Uviedol to magazín Forbes. Pred rokom bol Voráček v rebríčku až desiaty.

Čech kraľoval finančnému rebríčku českých športovcov tri roky, vlani bol na špici s celkovým príjmom 260 miliónov korún. Teraz mu patrí druhé miesto so súčtom 250 miliónov, z čoho 236 miliónov tvorí plat v Arsenale a 14 miliónov príjmy od reklamných partnerov.

Môže vás zaujímať: Najlepšie platení slovenskí športovci: Do popredia sa predrali milionári z NHL


Tretí je ďalší hokejista David Krejčí so 167 miliónmi. Zástupcov NHL je v najlepšej desiatke sedem, piata pozícia patrí najlepšiemu Európanovi v histórii elitnej zámorskej ligy Jaromírovi Jágrovi. Ten si za poslednú sezónu na Floride zarobil 146,5 milióna korún.
 
Svetová tenisová jednotka Karolína Plíšková je so 134 miliónmi šiesta, desiate miesto patrí so 109 miliónmi víťazovi basketbalovej Euroligy Janovi Veselému z Fenerbahce Istanbul. Na 23. pozíciu Forbes zaradil profesionálneho hráča pokeru Vojtecha Růžičku so zárobkom 56,5 milióna korún.
 
Magazín zostavil rebríček za obdobie od júla 2016 do júna 2017. Celkové čiastky tvoria platy v kluboch, prize money a príjmy od reklamných partnerov a sponzorov. Ide o hrubý príjem, teda pred odpočítaní daní, poistenia či poplatkov agentom.
 
Desať najlepšie platených českých športovcov podľa magazínu Forbes (v miliónoch korún):


Tagy: Petr Čech Jaromír Jágr Jakub Voráček Karolína Plíšková

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA, Športky.sk

DISKUSIA