Hossa otvorene o najhoršom scenári hokejovej kariéry: Nevidím to ružovo!

Marián Hossa
Marián Hossa

BRATISLAVA - Patrí síce už do starej školy, no Marián Hossa stále dokázal v NHL namútiť veľa vody. Slovenskí hokejoví fanúšikovia sa však dočkali ľadovej sprchy, keď sa dozvedeli, že Hossa minimálne jednu sezónu vynechá. Trápia ho kožné problémy, ktoré sú natoľko vážne, že nie je ohrozená iba nasledujúca sezóna, ale aj celá hokejová kariéra.

V rozhovore pre český denník Sport Hossa priznal, že koniec kariéry je reálnou možnosťou. Má totiž pokročilý hokejový vek a nikto nevie, ako by sa mu podarilo znovu naskočiť do vysokého tempa najlepšej ligy sveta. „Mať takéto voľno od hokeja je pre mňa nová vec. Doprajem si oddych od klasického režimu a uvidím, čo sa stane o rok. Budem mať už 39 rokov a je mi jasné, že po takej prestávke sa mi nebude dostávať ľahko do obvyklej formy. Po skúsenostiach z posledných štyroch rokov to ale nevidím ružovo. Nechcem však vyhlasovať predčasné závery, povedal Hossa.

O vážnych zdravotných problémoch jedného z najlepších slovenských hokejistov vedelo iba pár ľudí. Situácia sa neustále zhoršovala a už počas Svetového pohára bola podľa Hossových slov neúnosná. Riskovať zdravie aj naďalej by bolo nezodpovedné, preto prišla nútená pauza. 38-ročný útočník sa vybral bezpečnou cestou bez hokeja, no voľný čas mu vyplnia chvíle strávené s rodinou.


Tagy: Marián Hossa Chicago Blackhawks

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA