Rybáriková predviedla v Toronte skvelý obrat: V 2. kole zabojuje proti Halepovej

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

TORONTO - Slovenská lucky loserka z kvalifikácie Magdaléna Rybáriková zvíťazila za 67 minút 7:5, 6:0 nad Chorvátkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Rogers Cup presented by National Bank v kanadskom Toronte (dotácia 2 735 139 USD, tvrdý povrch vonku). Dvadsaťosemročná piešťanská rodáčka nahradila v "pavúku" Američanku Madison Keysovú a uspela v dueli dvoch semifinalistiek Wimbledonu.

Proti 35-ročnej veteránke to bol jej premiérový vzájomný súboj. Slovenka v ňom prehrávala 1:5, ale následne už nedovolila Lučičovej-Baroniovej získať ani jeden gem.

Rybáriková v 2. kole preverí 25-ročnú rumunskú dvojku hodnotenia a obhajkyňu trofeje Simonu Halepovú, nad ktorou vedie 2:1. Presadila sa v Hobarte 2011 a New Havene 2014, za kratší koniec ťahala v Moskve 2013. Bez výnimky to bolo práve na "harde".

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková, 33. vo svetovom rebríčku, v nedeľu prehrala vo finálovom 2. kole kvalifikácie v Toronte 5:7, 0:6 s americkou reprezentantkou Varvarou Lepčenkovou, dostala však druhú šancu a využila ju. Je to jej premiérový turnaj po dosiahnutí spomenutého životného úspechu v britskej metropole. V tomto období Rybáriková sprievodne bojuje o nasadenie na vrcholných newyorských US Open (28. augusta - 10. septembra).

Rodáčka z nemeckého Dortmundu Lučičová-Baroniová, 31. v singlovom renkingu, bola medzi najlepšími štyrmi na kultovej londýnskej tráve už v sezóne 1999, v januári si zahrala semifinále na melbournských rovnako významných Australian Open.

Dvojhra - hlavná súťaž - 1. kolo:
Magdaléna Rybáriková (SR) - Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.) 7:5, 6:0 za 67 minút


Tagy: Magdaléna Rybáriková Mirjana Lučičová-Baroniová

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA