VIDEO Časovka si vyžiadala viacero pádov: Sagan sa v náročných podmienkach nebál riskovať

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Twitter - BinckBank Tour

VOORBURG - Švajčiarsky cyklista Stefan Küng zvíťazil v 2. etape pretekov BinckBank Tour. Jazdec stajne BMC zvládol deväťkilometrovú časovku v uliciach Voorburgu za 10:58:51 minúty a dostal sa na čelo celkového poradia. Z neho tak zosadil Slováka Petra Sagana, ktorý finišoval na 17. mieste s mankom 25 sekúnd.

Dvojnásobný majster sveta sa prepadol celkovo na 8. miesto s 15-sekundovou stratou na Künga.
Druhý v etape skončil Saganov tímový kolega z Bora-Hansgrohe Poliak Maciej Bodnar (+4 s) a tretí bol Holanďan Tom Dumoulin zo Sunwebu (+5 s). Tí sa zaradili za Küngom aj v celkovom poradí.
Ďalší slovenský reprezentant z Bory Michael Kolář finišoval na 134. mieste so stratou 1:12 min, celkovo je 133.

Krátku časovku na technickom okruhu pretekárom ešte viac sťažil výdatný dážď, ktorý začal padať krátko po finiši prvých cyklistov. To využil práve Küng, ktorý nakoniec ako jediný z celého pelotónu zajazdil pod jedenásť minút. Pretekári sa borili s klzkou vozovkou a neustálym dažďom, ten si vyžiadal viacero pádov. Na zemi skončili napríklad časovkársky špecialista Tony Martin, no etapu dokončil.

Künga už v náročných podmienkach nik nezdolal. Sagan predviedol dobrý výkon, nebál sa riskovať, ale na udržanie si dresu pre lídra celkového poradia mu to už nestačilo.

"Bol som trochu nervózny, či ma ešte niekto predbehne, ale keďže už dosť pršalo, bolo to nepravdepodobné. Už keď som išiel ja, bola trať mokrá. Škoda, že spadol Martin, toho som sa musel obávať. Väčšina favoritov išla však už predo mnou, na konci som čakal ešte na Sagana. Čas som si krátil čítaním knihy," povedal víťaz.