VIDEO Sagan má po bláznivej etape na dosah obrovský míľnik: Najskôr to musím prežiť!

Peter Sagan ovládol 3. etapu pretekov BinckBank Tour a pripísal si už 99. kariérne víťazstvo
Peter Sagan ovládol 3. etapu pretekov BinckBank Tour a pripísal si už 99. kariérne víťazstvo

ARDOOIE - Slovenský cyklistika Peter Sagan sa stal víťazom stredajšej 3. etapy pretekov BinckBank Tour, ktorá viedla z Blankenberge do Ardooie a merala 186 kilometrov. Dvojnásobný majster sveta zdolal súperov v záverečnom hromadnom špurte a dosiahol druhé etapové víťazstvo na podujatí v Holandsku a Belgicku. Pretekár tímu Bora-Hansgrohe dosiahol 99. víťazstvo v profesionálnej kariére.

"Bola to dosť nervózna etapa, neustále sa útočilo a potom, navyše, začalo aj pršať. Bláznivá etapa. Som šťastný, že som vyhral, je to cenné. Musím pochváliť aj môj tím, ktorý pracoval veľmi dobre. Dosiahol som 99. víťazstvo? No uvidíme, teším sa, keď bude stovka, ale najskôr to musím prežiť," povedal Sagan krátko po dojazde pre televíziu Eurosport.

Tourminátor nezaprel zmysel pre humor, keď na úvodnú otázku novinára, prečo má namiesto slnečných okuliarov tie lyžiarske, so smiechom odpovedal: "Prečo lyžiarske? Pretože je to odlišné!"

Sagan triumfoval v rovnakej etape aj pred rokom, v tejto sezóne si pripísal desiate víťazstvo (deviate na podujatí World Tour) a celkovo 99. v profesionálnom pelotóne. Už len jedno prvenstvo ho delí od magickej stovky. Na čele BinckBank Tour zostal po strede Švajčiar Stefan Küng v službách BMC Racing. Sagan postúpil z ôsmej na štvrtú priečku s mankom 5 sekúnd na Künga. Rovnaký odstup má aj aktuálne tretí Holanďan Tom Dumoulin, ktorý v pôvodných výsledkoch figuroval až na siedmom mieste. Pred Saganom je aj jeho tímový kolega Poliak Maciej Bodnar s odstupom 4 sekúnd. Sagan sa opäť dostal na čelo bodovacej súťaže, pred Holanďanom Dylanom Groenewegenom (LottoNL-Jumbo) má náskok 22 bodov.


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe BinckBank Tour 2017

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
Tim de Waele/TDWSport.com

DISKUSIA