Namiesto Juventusu iný slávny taliansky klub: Český supertalent na odchode z Janova

Patrik Schick
Patrik Schick

RÍM - Český futbalový reprezentant Patrik Schick by nakoniec zo Sampdorie Janov mohol prestúpiť do Interu Miláno a nie do Juventusu Turín, kam mal namierené pôvodne.

Dvadsaťjedenročný útočník podľa talianskych médií podstúpi v najbližších hodinách ďalšiu lekársku prehliadku a ak dopadne dobre, mohlo by dôjsť k dohode medzi klubmi. Siedmy tím minulej sezóny Serie A Inter údajne za talentovaného kanoniera ponúka 30 miliónov eur.

Schick mal pôvodne prestúpiť do Juventusu, ktorý bol pripravený za českého reprezentačného útočníka zaplatiť 30,5 milióna eur a urobiť z neho druhého najdrahšieho českého futbalistu v histórii. Ale niekoľko mesiacov chystaný transfer prekazili problémy pri lekárskej prehliadke.

Už 22. júna bol Schick na prvej časti zdravotných testov a prestup mal byť dotiahnutý po jeho návrate z majstrovstiev Európy do 21 rokov. K tomu však nedošlo, pretože podľa Juventusu prehliadka odhalila problémy so srdcom, ktoré síce neboli vážne, ale Schick by potreboval viac ako mesiac pokoj.

Taliansky majster chcel preto dohodu zmeniť na hosťovanie s opciou. To prezident Sampdorie Massimo Ferrero odmietol s tým, že talentovaný útočník je úplne zdravý, čo potvrdil aj hráčov agent Pavel Paska. Schick sa potom podľa talianskych médií podrobil na začiatku augusta novej prehliadke, ale k dohode s Juventusom nedošlo.


Tagy: Juventus Turín Inter Miláno Sampdoria Janov Patrik Schick

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
juventus.com

DISKUSIA