VIDEO Pohrebisko elitnej desiatky: Štyria favoriti sa postarali o poriadne prekvapenia

Juan Martín Del PotroJuan Martín Del Potro Zdroj: SITA

MONTREAL - Až štyria hráči z elitnej nasadenej desiatky sa rozlúčili s turnajom ATP World Tour Masters 1000 v kanadskom Montreale v stredajších zápasoch 2. kola dvojhry. Turnajová päťka Japonec Kei Nišikori nestačil na Francúza Gaela Monfilsa /7:6 (4), 5:7, 6:7 (6)/, domáci bombardér Milos Raonic nasadený ako šiesty prehral s Francúzom Adrianom Mannarinom 4:6, 4:6 a Francúz Jo-Wilfried Tsonga (8.) podľahol Američanovi Samovi Querreymu 1:6, 6:3, 4:6. Predčasne skončil aj Belgičan David Goffin (9.), ktorý zakopol s Kórejčanom Čchung Hje-on 5:7, 3:6.

Do osemfinále neprenikol ani bývalý štvrtý hráč rebríčka ATP Argentínčan Juan Martín Del Potro. Šampión US Open 2009 a dvojnásobný olympijský medailista prehral s 18-ročným kanadským držiteľom voľnej karty Denisom Shapovalovom 3:6, 6:7 (4). "Del Potro je môj idol. Už len postaviť sa proti nemu bola pre mňa veľká česť. A zdolať hráča tejto kategórie je výnimočné - inšpirujúce a dobré na nárast sebavedomia," skonštatoval ľavák Shapovalov, rodák z izraelského Tel Avivu a 143. hráč rebríčka ATP.

V 2. kole uspeli dvaja najvyššie nasadení hráči Španiel Rafael Nadal (1.) a Švajčiar Roger Federer (2.). Nadal zvíťazil za 72 minút 6:1, 6:2 nad Chorvátom Bornom Čoričom a pri neúčasti Brita Andyho Murrayho mu dve víťazstvá stačia na dobytie prvej priečky rebríčka ATP. Rýchly proces so svojím súperom predviedol aj Roger Federer. Tohtoročný šampión Australian Open aj Wimbledonu prevalcoval Kanaďana Petra Polanského za 53 minút 6:2, 6:1. "Nikdy to nie je jednoduché. Mal som rešpekt, lebo vlani som s týmto súperom v Cincinnati prehral. Odohral som však dobrý prvý set a potom aj celý zápas," uviedol Rafael Nadal na webe ATP World Tour po súboji s Čoričom. K nadchádzajúcemu osemfinálovému duelu proti Shapovalovovi doplnil: "Silný súper, je mladý a má veľa energie. A teraz aj veľa sebavedomia, keďže proti Dutrovi Silvovi ušiel z mečbalov a potom zdolal jedného z najlepších hráčov na svete Del Potra."

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Coupe Rogers présentée par Banque Nationale v kanadskom Montreale (dotácia 4 917 120 USD, tvrdý povrch Deco Turf vonku):