Saganovci sa môžu spoľahnúť na novú posilu: Bora privábila veľký taliansky talent

Davide Formolo
Davide Formolo

BRATISLAVA - Do cyklistického tímu Bora-Hansgrohe, kde pôsobia štyria Slováci Peter a Juraj Saganovci, Michael Kolář a Erik Baška, pribudol nový jazdec. Nemecké družstvo získalo pre sezóny 2018 a 2019 Davideho Formola z Cannondalu-Drapac.

Dvadsaťštyriročný rodák z mestečka Negrar bude mať ambície najmä v pretekoch Grand Tour, počítajú s ním aj na ardenské klasiky. Formolo vlani skončil na deviatom mieste na Vuelte, na konte má aj víťaznú etapu z Gira d'Italia 2015. "Je to talentovaný cyklista, v Taliansku ho považujú za druhého Ivana Bassa. Hoci je stále mladý, dosiahol už niekoľko impozantných výsledkov. Chceme mu pomôcť urobiť ďalší krok v kariére," uviedol tímový manažér Ralph Denk.

"Nebolo ľahké rozhodnutie opustiť starý tím, mám z neho niekoľko skvelých zážitkov, veľa sme spolu dosiahli. Je pozoruhodné, ako rýchlo Bora-Hansgrohe napreduje ako tím World Tour, a to mi imponuje. Som nadšený z novej výzvy," povedal Formolo, ktorého prezývajú Skala. V roku 2014 bol spolujazdcom Petra Sagana v tíme Cannondale.

Bora-Hansgrohe si do budúcnosti poistilo aj kvarteto súčasných jazdcov. V tíme zostávajú írsky šprintér Sam Bennett a Nemci Michael Schwarzmann, Christoph Pfingsten a Rüdiger Selig. Bora nedávno oznámila príchod dvoch nových posíl Daniela Ossa a Petera Kennaugha. Informácie pochádzajú z webu Cyclingnews.


Tagy: Davide Formolo

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA