Najväčšie hviezdy slovenského a českého športu sa lúčili: Končí kariéra brilantného hokejistu

Martin Havlát
Martin Havlát

BRNO - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa chýbal v stredu popoludní na vyhlásení ankety Hokejista roka 2017 v Bratislave, ktorej sa stal víťazom, nenechal si však ujsť exhibíciu v Brne na počesť rozlúčky Martina Havláta a s kariérou.

Neobliekol si dres a korčule, ale spolu s otcom Františkom bol členom trénerského štábu na lavičke Havlátovho výberu. V tomto tíme boli okrem iných aj Jaromír Jágr, Zdeno Chára, Václav Prospal, Patrik Eliáš, Marek Židlický, Zbyněk Michálek či Michael Frolík. Súpermi hviezdami nabitého družstva bol úradujúci český šampión Kometa Brno aj so Slovákmi Marekom Čiliakom a Tomášom Malecom. Duel sa skončil triumfom Havlátovcov 10:6, no stredajší konečný výsledok hral v Brne najmenšiu rolu. Zaujímavosťou je, že prvú tretinu za hviezdny tím odchytal futbalový brankár Arsenalu Londýn Petr Čech. "Som veľmi rád, že si Petr Čech či Jarda Jágr našli čas. Obaja sú ikonami českého športu a najmä u Petra ma teší, že sa mu nič nestalo," povedal Havlát pre hokej.cz. Po prvej tretine duelu sa Petr Čech zbalil a bežal na letisko, aby vo štvrtok ráno nechýbal v Anglicku na tréningu svojho družstva.

Martin Havlát odohral v NHL štrnásť sezón. V najlepšej lige sveta absolvoval 790 zápasov základnej časti a dosiahol v nich 242 gólov a 352 asistencií. V zámorí hral za Ottawu, Chicago, Minnesotu, San Jose, New Jersey a naposledy St. Louis. "Po ukončení kariéry má krásny rodičovský život. Som otec na plný úväzok, so ženou vychovávame dve dcéry. Až príliš veľa som doma, na niečo také som nebol zvyknutý. Nemôžem sa však sťažovať," cituje Havláta český portál iDnes.cz.


Tagy: Marián Hossa Martin Havlát

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR; Video: Youtube

DISKUSIA