Cehlárik len s tými najvyššími cieľmi: Pod novým vedením sa mu otvorili dvere do NHL

Peter Cehlárik
Peter Cehlárik

BRATISLAVA - Časy, kedy v NHL korčuľovalo aj dvadsať slovenských hokejistov, sú už dávno preč. Fanúšikov teší už iba hŕstka talentovaných hráčov. Mladí sa v silnej konkurencii presadzujú iba ťažko. O to viac teší správa, že sa Cehlárikovi podaril prienik do prvého tímu. Na úspech z minulej sezóny by rád nadviazal, o čom prehovoril v rozhovore pre Športky.

Uplynulá sezóna bola pre Cehlárika prelomová. Kvalitnými výkonmi v AHL si vyslúžil miesto v prvom tíme a získal si dôveru vedenia. "Sezóna mi vyšla nad očakávania. Dokázal som si, že v NHL môžem hrávať. Príležitosť sa núka viacerým mladým hráčom. Kľúčové bude dobre sa ukázať na kempe," hovoril Cehlárik v rozhovore pre Športky.

Boston nenapĺňal najvyššie očakávania, a tak prišla nútená zmena trénera. Pre Cehlárika to však bola zmena k lepšiemu, pretože nový tréner Cassidy dáva priestor aj menej známym hráčom, aby sa ukázali. "Mužstvo hralo v akomsi kŕči. Nehralo to, na čo reálne malo. Keď prišiel nový tréner, bolo to viac uvoľnené. Počul som od spoluhráčov, že príležitosť, akú som dostal ja, bývalý tréner nedával. Mne to zahralo tak trochu do karát. Vždy si dávam najvyššie ciele, bolo tomu tak aj v minulosti. Niektoré sa mi splniť podarilo, ostatné zatiaľ nie. Musím sa hlavne dobre ukázať v kempe, pretože je lepšie hneď si vybojovať miesto v prvom tíme, ako naň čakať v priebehu sezóny. Momentálne mám za cieľ dostať sa do NHL a odohrať v nej čo najviac zápasov," dodal záverom.


Tagy: Boston Bruins Peter Cehlárik

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
nhl.com

DISKUSIA