Opustí Dortmund? Veľký talent a cieľ Barcelony bez udania dôvodu vynechal tréning Borussie!

Ousmane Dembélé
Ousmane Dembélé

DORTMUND - Futbalový útočník Borussie Dortmund Ousmane Dembélé vynechal bez udania dôvodu štvrtkový tréning. Na jeho zamestnávateľa čaká v sobotu proti účastníkovi nižšej súťaže Rielasingen-Arlen začiatok obhajoby v Nemeckom pohári.

"Dembélé nebol na tréningu a my nevieme prečo. Snažili sme sa ho kontaktovať, ale neúspešne. Dúfame, že sa nestalo nič zlé," povedal podľa agentúry DPA kouč Borussie Peter Bosz.

Dvadsaťročný francúzsky reprezentant prestúpil do Dortmundu minulý rok z Rennes. Jeho neúčasť na tréningu iba povzbudila špekulácie francúzskych médií, podľa ktorých je blízko k prestupu do FC Barcelona za 130 až 150 miliónov eur. Katalánsky klub má po rekordnom predaji Neymara do Paríža St. Germain za 222 miliónov eur dostatok finančných prostriedkov na zisk nových posíl. Dortmund zverejnil stanovisko, kde potvrdil ponuku od FCB: "Nezodpovedala však výnimočnej futbalovej ani ďalšej hodnote hráča v súčasných ekonomických pomeroch európskeho prestupového trhu."

Pokiaľ by sa predsa len Borussia rozhodla predať Dembélého, výrazne by profitovala, keďže za jeho služby zaplatila pätnásť miliónov eur. Rennes má nárok na podiel z ďalšieho predaja. "Nechcem špekulovať, najskôr s ním musím hovoriť," dodal Bosz.


Tagy: FC Barcelona Ousmane Dembélé FC Borussia Dortmund

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: Youtube

DISKUSIA