Nagy dvomi gólmi prispel k hladkému triumfu Košíc, Poprad nestačil na Liptákov

Ladislav Nagy z HC KošiceLadislav Nagy z HC Košice Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti HKM Zvolen podľahli hráčom HC Košice vysoko 1:5 v utorkovom prípravnom zápase pred sezónou 2017/2018. V drese "oceliarov" sa blysli gólmi Ladislav Nagy, Tomáš Hričina, David Pacan, Samuel Nagy a Dávid Šoltés, v drese Zvolena skorigoval zápas Martin Ďaloga na konečných 1:5.

Iný tím zo stredného Slovenska MsHK Žilina triumfoval nad rumunským HSC Csíkszereda 4:0. Za MsHK Žilina skórovali Scott Pitt, Lukáš Handlovský, Rastislav Konečný a Václav Stupka. Hráči HK Dukla Trenčín prehrali s českým HC Olomouc tesne 3:4 po samostatných nájazdoch. "Vojaci" si neudržali dvojgólový náskok nad českými hráčmi po druhej tretine a gólom Vyrůbalíka z 59. min Olomouc vyrovnal na 3:3 v riadnom hracom čase. O víťazovi duelu rozhodol samostatný nájazd Kevina Sundhera.

Hokejisti HK Poprad podľahli hráčom MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:5 v príprave pred sezónou 2017/2018. Domáci si nedokázali udržať dvojgólový náskok z prvej tretiny a prekvapivo prehrali po góloch Andreja Laca a Branislava Rapáča z tretej tretiny. Hokejisti HC Nové Zámky zdolali maďarský Ferencváros Budapešť vysoko 5:0.

MsHK Žilina - HSC Csíkszereda (Rum.) 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Góly: 7. Pitt, 13. Handlovský, 15. Konečný, 59. Stupka

HKM Zvolen - HC Košice 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Góly: 57. Martin Ďaloga - 13. L. Nagy, 28. Hričina, 39. Pacan, 40. S. Nagy, 49. Šoltés

HC Olomouc (ČR) - HK Dukla Trenčín 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 6. Rác, 43. Jergl, 59. Vyrůbalík, rozhodujúci sam. nájazd: Sundher - 1. Mikula, 23. Radivojevič, 39. Bulík

HK Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)
Góly: 4. Štrauch, 12. Vandas, 24. D. Bondra - 30. J. Sukeľ, 37. Tabaček, 38. Števuliak, 51. A. Laco, 53. B. Rapáč

HC Nové Zámky - Ferencváros Budapešť (Maď.) 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen HC Kośice MHk 32 Liptovský Mikuláš