VIDEO Tourminátor opäť všetkých dostal do kolien: V rozhovoroch s majstrom sveta nuda nehrozí

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Twitter - Binck Bank Tour

SITTARD - Holanďan Lars Boom z tímu LottoNL-Jumbo sa stal víťazom 5. etapy na cyklistických pretekoch BinckBank Tour zaradených do kalendára World Tour. Boom unikol v záverečnom kilometri etapy so zvlneným profilom so štartom aj cieľom v Sittard-Geleene (167,3 km) a už ho nikto nechytil.

V špurte skupinky favoritov s odstupom 3 sekúnd bol najlepší Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), ktorý zdolal svojho tradičného rivala Belgičana Grega van Avermaeta (BMC Racing). Sagan získal 6 bonifikačných sekúnd, ale na posun na čelo celkovej priebežnej klasifikácie mu to nestačilo. Novým lídrom sa stal Boom o 2 sekundy pred Saganom, tretí je ďalší Holanďan Tom Dumoulin s mankom 8 sekúnd.

"Je to dobré. Včera som strácal päť sekúnd a po dnešku len dve. Neviem ako to vysvetliť, zostali sme vpredu len my, lídri a nikto nechcel pracovať, boli tam pokusy o úniky a ja som to všetko musel doťahovať. Na konci som si povedal, tak choď, hocikto. Nakoniec išiel jeden jazdec a nikoho to netrápilo, tak v pohode. Je to cyklistika, stále som vpredu, som mladý a pekný, je to ok," pobavil Sagan v rozhovore.

Do posledného okruhu 167,3-kilometrovej etapy v okolí holandského mesta Sittard-Geleen, ktorá bola menšou verziou Amstel Gold Race, vstúpil sedemčlenný únik s vyše minútovým náskokom. Saganov tím Bora-Hansgrohe sa držal v hĺbke pelotónu, priebežný líder Küng bol po defekte 32 kilometrov do cieľa tridsať sekúnd za hlavným poľom. Slovákovi pomáhal kolega z tímu Bora-Hansgroge Marcus Burghardt, Sagan v modrom drese vedúceho muža bodovacej súťaže zvýšil tempo prvým náznakom útoku 10,5 kilometra pred finišom. Snažil sa roztrhnúť skupinu, v ktorej bol napríklad víťaz tohtoročného Gira Tom Dumoulin, ale nie Küng. Bojovalo sa tak aj o celkové poradie.

Dvojnásobný majster sveta nemal s kým spolupracovať, preto opäť nastúpil šesť kilometrov pred páskou. Potom atakoval Sep Vanmarcke, Sagan ho musel stiahnuť sám. To využil Boom, ktorý sa umne odpútal a dotiahol etapu do zdarného konca.

"Bola to ďalšia tvrdá a rýchla etapa na BinckBank Tour. Náš tím sa opäť predstavil v dobrom svetle, vyvinul silnú snahu v pelotóne. Keď nastala selekcia, dostal som sa do čelnej skupiny spolu so všetkými najlepšími pretekármi. Nespolupracovali sme však dostatočne a Boom nám unikol. Utvoril si náskok a dotiahol to až do konca. Mne sa podarilo získať 6 sekúnd za druhé miesto v šprinte. Som spokojný s dnešným výsledkom. Celkovo som len 2 sekundy za lídrom a pred nami sú ešte dve etapy," povedal Peter Sagan podľa webu jeho zamestnávateľa Bora-Hansgrohe.

Viac o téme: Peter Sagan BinckBank Tour
  • Zdroj: SITA, TASR, športky