Klopp upozornil na vážnosť veľkých prestupov: Na predaj môže byť aj Messi!

Jürgen Klopp
Jürgen Klopp

LIVERPOOL - Tréner anglického futbalového klubu FC Liverpool Jürgen Klopp sa vyjadril k španielskemu klubu FC Barcelona v súvislosti s Lionelom Messim. Upozornil Kataláncov, že Argentínčan by sa mohol sťať ďalším hráčom, u ktorého by bolo možné splniť výkupnú klauzulu. Stalo sa tak pri Neymarovi, ktorý nečakane prestúpil do PSG.

Nemec povedal, že šokujúci prestup Brazílčana môže znamenať začiatok novej éry vysokých cien na prestupovom trhu po tom, ako účastník La Ligy prejavil záujem o Philippeho Coutinha. Klopp chce udržať tvorcu hry za každú cenu a verí, že túto sezónu zostane na Anfielde. Klub informoval, že sa hráča nechystá predať. Po tomto vyhlásení Coutinho poslal klubu emailom žiadosť o prestup. Stalo sa tak len pár hodín pred prvým zápasom sezóny proti Watfordu. Brazílčan neskôr poslal verejnú správu na sociálne siete, aby informoval, ako s ním zaobchádzal jeho manažér.

"Je to veľmi jednoduché," povedal Klopp pre nemecký portál DAZN. "Doteraz sa to považovalo za nemožné. Je tu zoznam s výkupnou klauzulou Lea Messiho v hodnote 300 miliónov eur. V období jedného mesiaca to znie náhle reálne."

K prestupu Neymara do PSG povedal:"Neviem či je to správne. Žiadny tréner by nedovolil takúto vec. Toto rozhodnutie sa uskutočnilo na iných úrovniach a momentálne je hráčom PSG." Nemec priznal, že by chcel vidieť väčšiu kontrolu výdavkov na prestupovom trhu. "Pravidlo by bolo jednoduchým riešením, kam chceme dospieť a kde sa to skončí. Najväčšie kluby sa môžu zhodnúť, kde chcú stanoviť limit medzi 150 alebo 550 miliónmi eur a potom sa už nikto nebude sťažovať. Táto téma je otázkou odkedy sa to udialo prvýkrát," dodal Klopp.


Tagy: Lionel Messi Neymar Jürgen Klopp

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA