VIDEO Sagan smolným defektom odstavený z cesty za stým triumfom: Je to škoda, lebo ...

Peter Sagan (v bielom) na štarte pretekov
Peter Sagan (v bielom) na štarte pretekov

HOUFFALIZE - Víťazom 6. etapy na cyklistických pretekoch BinckBank Tour v Beneluxe, ktoré sú súčasťou prestížnej série World Tour, sa stal Belgičan Tim Wellens. Pretekár tímu Lotto Soudal zdolal v záverečnom špurte dvojčlennej skupinky Holanďana Toma Dumoulina (Sunweb). Druhý menovaný však nemusí smútiť, lebo sa prepracoval na líderskú pozíciu v celkovom poradí. Veľkú smolu mal Peter Sagan, ktorého v ceste za stým triumfom zastavili technické problémy. Šampión tohtoročného Giro d´Italia Dumoulin vedie s náskokom 4 s pred Wellensom a 46 s pred ďalším Belgičanom Gregom van Avermaetom.

"Mal som na výber - buď nepôjdem do rýchleho záveru alebo zariskujem a dám do toho všetko. Našťastie, v závere etapy som sa udržal Tima. Máme tu na pretekoch silný tím a som veľmi spokojný s tým, čo predvádzame v posledných dvoch dňoch. Teraz musíme nastaviť správnu taktiku a ubrániť štvorsekundový náskok. Bude to však ešte boj," povedal Tom Dumoulin aj na webe Cyclingnews.

Slovenského cyklistu Petra Sagana pribrzdili na ceste za dobrým výsledkom technické problémy približne 20 km pred cieľom, a tak si bude musieť ešte chvíľu počkať na jubilejné 100. profesionálne víťazstvo na ceste. Sagan prišiel do cieľa s odstupom 1:42 min v poli zdolaných na 21. mieste a v celkovom poradí klesol z druhého na ôsme miesto. Za Dumoulinom Sagan zaostáva o 1:48 min. S prehľadom však zostal na čele bodovacej súťaže a už len s odstúpenie z pretekov ho pred poslednou etapou môže pripraviť o prvenstvo v súboji o modrý dres.

"Ďalšia náročná etapa v zlom počasí. Dvadsaťpäť kilometrov pred cieľom som bol vpredu spolu s ďalšími uchádzačmi o celkové prvé miesto a chystal som sa na útok. Nanešťastie, utrpel som smolný defekt v zlom čase v časti trate, kde nebolo k dispozícii sprievodné auto môjho tímu. Nebol tam ani neutrálny asistenčný voz, nejaké ďalšie auto alebo motorka. Kým som teda vymenil koleso, stratil som drahocenný čas a čelná skupina už bola príliš vzdialená. Je to škoda, lebo moja forma bola dnes veľmi dobrá a náš tímový plán bol perfektne nastavený," uviedol Peter Sagan na webe svojho zamestnávateľa Bora-Hansgrohe.

S blížiacim sa cieľom bolo jasné, že o víťazstvo sa rozhodne medzi dvojicou Wellens a Dumoulin. Belgičan sa napokon bez väčších problémov tešil z víťazstva v šiestej etape. "Po Tour de France som povedal kolegom, že prídem na toto podujatie a budem mať dobrú formu. Dôkladne som sa pripravoval, moja výkonnosť je naozaj na vysokej úrovni. Som rád, že som vyhral etapu, ale oveľa radšej by som bol na cele celkového poradia. Pred záverečnou etapou je totiž lepšie, ak ste na čele a nemusíte zmazať manko," uviedol po víťazstve Wellens. 

Saganov kolega z tímu a krajan Michael Kolář v sobotu nabral manko vyše 21 minút a skončil v etape stotrinásty. Na čelo pretekov sa pred záverečnou etapou dostal Dumoulin, pred Wellensom má náskok štyroch sekúnd. Cyklistov čaká v nedeľu 186 km dlhá etapa z Essenu do Geraardsbergenu. 


Tagy: Peter Sagan Tom Dumoulin BinckBank Tour

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
Tim de Waele/TDWSport.com

DISKUSIA