Mareš vyzýva hráčov Slovana k lepším výkonom: Musíme si vstúpiť do svedomia, takto sa hrať nedá

Jakub Mareš
Jakub Mareš

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali pred týždňom s FK Senica 1:1 v 3. kole najvyššej slovenskej súťaže, hoci sa ujali vedenia už v 2. min gólom Jakuba Mareša. "Belasí" druhý presný zásah už nepridali a v závere inkasovali od skúseného matadora Blažeja Vaščáka, ktorý stanovil nerozhodný výsledok.

"Zbytočne sme stratili dva body, takto sa hrať nedá. Všetci si musíme vstúpiť do svedomia. Kritika sa týka aj mňa, keďže v druhom polčase som mal šancu, no v dobrej pozícii som z voleja netrafil bránku," sypal si popol na hlavu 30-ročný Mareš pre oficiálnu klubovú webstránku.

Vaščákov gól prišiel po štandardnej situácii, ktoré sa javia ako achillova päta slovanistov. "Stále s tým máme problém. Je to o individuálnej zodpovednosti, každý z nás si musí postrážiť svojho hráča. Musíme sa o tom porozprávať, lebo toto už nie je normálne," soptil rodák z Teplíc, ktorý si myslí, že "belasí" si nedokážu vypracovať dostatočný počet príležitostí. "Do šestnástky letelo málo centrov, stále sme hrali len do strán a naspäť. Potrebujeme viac dynamiky, lebo takto sa hrá naozaj ťažko. Druhý gól nám určite chýbal, pretože by bol zrejme rozhodujúci," povzdychol si Mareš, ktorý do Slovana prišiel v lete z MFK Ružomerok a odvtedy strelil už osem súťažných gólov.

Radosť zo štvrtého gólu v aktuálnej sezóne prekryl smútok zo straty bodov. "Vedel som, že príde prihrávka po zemi. Odskočil som si od bránky na prednú žrď, lopta ku mne prišla a trafil som to smerom na bránku. Bolo to o správnom výbere miesta a trochu mi pomohlo aj šťastie. No z gólu sa veľmi radovať nemôžem. Po tomto zápase nemôže byť nikto z nás spokojný," uzavrel Mareš.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Jakub Mareš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
skslovan.com

DISKUSIA