VIDEO Majstrovstvá sveta nedosiahnuteľnou métou: Slovensko nezvládlo zápas o život

Slovensku nevyšiel zápas s Bosnou a lúči saSlovensku nevyšiel zápas s Bosnou a lúči sa Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenskí basketbalisti podľahli výberu Bosny a Hercegoviny 74:92 (45:55) v poslednom domácom zápase európskej predkvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Číne 2019 a stratili šancu zahrať si v riadnej kvalifikácii. Najlepším strelcom SR bol s 19 bodmi Radoslav Rančík. Slováci predtým prehrali v Bosne a Hercegovine (71:84).

Tréner Ivan Rudež po poslednom prehratom domácom stretnutí s Arménmi prizvukoval hráčom predovšetkým hru v obrane. Bosniaci sa však dostávali k strateným loptám a Slováci často faulovali. Hostia robili menej chýb a darilo sa im v streľbe. V prvej štvrtine prehrávali slovenskí basketbalisti už dvojciferným rozdielom, ale vďaka výbornému záveru zaostali v prvej štvrtine 22:30. Vo výkone z posledných minút úvodnej desaťminútovky nadviazali pri nástupe do druhej štvrtiny. Náskok Bosny dokázali vďaka výbornej útočnej hre skresať na 5 bodov. Stav po prvom polčase však hovoril v neprospech domácich 45:55. Ani do druhej polovice duelu nevstúpili zverenci Ivana Rudeža ideálne. Súperi sa ľahko dostávali k loptám a predovšetkým výborne doskakovali v útoku. Výbornou hrou sa prezentoval 18-ročný Džanan Musa, ktorý bol najproduktívnejším hráčom Bosny. Vedenie súpera sa čoskoro prehuplo cez 20 bodov. Navyše, Slováci počas tretej štvrtiny nastrieľali len 8 bodov. Bosniaci už vedenie nepustili z rúk do konca zápasu. Zvíťazili 92:74 a zachovali si šancu na postup do riadnej kvalifikácie. Slováci ju naopak stratili.

Záverečný predkvalifikačný zápas odohrajú Slováci v sobotu 19. 8. od 16.00 h v Uppsale s domácimi Švédmi.

Výsledok stredajšieho stretnutia A-skupiny európskej predkvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Číne 2019:

Slovensko - Bosna a Hercegovina 74:92 (22:30, 23:25, 8:25, 21:12)
Najlepší strelci: R. Rančík 19, Jones 12, Žiak, Musil po 8 - Musa 25, Vrabac 13, Tomič 11
Rozhodovali: Lanzarini (Tal.), Krug (Rus.), Uuehendrik (Est.)

Viac o téme: Slovensko Bosna a Hercegovina