Hokejový Trenčín a Zvolen na domácich turnajoch uspeli, Žilina nestačila na českého súpera

Hráči HK Dukla Trenčín sa radujú z góluHráči HK Dukla Trenčín sa radujú z gólu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti MŠK Žilina podľahli 3:4 českému HC Oceláři Třinec na turnaji Rona Cup v Trenčíne. Tretí tím Tipsport ligy 2016/2017 viedol v 37. min 3:1, no hráči Třinca nepriaznivý stav otočili dvoma gólmi v tretej tretine. Domáca Dukla Trenčín zvíťazila nad Étoile Noire Štrasburg 4:1, hetrikom sa blysol Jakub Gašaprovič, jeden gól "vojakov" pridal niekdajší slovenský reprezentant Branko Radivojevič.

Marek Slovák prispel asistenciou k víťazstvu bieloruského mužstva Junosť Minsk nad maďarským Dunaújvárosom 7:3 v B-skupine v otváracom zápase 70. ročníka Tatranského pohára v Poprade. V stretnutí A-skupiny zvíťazili hokejisti Nice nad nemeckým EHC Bayreuth Tigers 3:2 po samostatných nájazdoch a leví podiel na tom mali aj Slováci. Dvadsaťročný útočník Daniel Babka mladší vyrovnal v 51. min a poslal duel do predĺženia po asistencii Mateja Hamráka a Petra Hrehorčáka. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Emil Bagin. V nájazdoch sa presadil i Babka, Hrehorčák naopak svoj pokus nepremenil. Po každom stretnutí na turnaji v Poprade nasledujú samostatné nájazdy, víťaz získava pomocný bod do tabuľky.

Na Memoriáli Pavla Zábojníka vo Zvolene zvíťazili domáci "rytieri" nad poľským GKS Tychy 2:1 po predĺžení. Triumf slovenského tímu zariadili zámorskí legionári - 28-ročný Kanaďan Nick Ross a o rok starší Tim Coffman z USA. Na Spišskom pohári Liptovský Mikuláš rozdrvil domáci tim 9:0.

Súhrn výsledkov štvrtkových zápasov na slovenských hokejových turnajoch:

Rona Cup - Trenčín

Scorpions de Mulhouse (Fr.) - VHK Vsetín (ČR) 1:1 (1:1, 0:0, 0:0), doplnkové samostatné nájazdy: 2:3

MsHK Žilina - HC Oceláři Třinec (ČR) 3:4 (2:2, 1:0, 0:2), doplnkové samostatné nájazdy: 1:2
Góly: 4. F. Ondruš, 6. R. Konečný, 37. Martindale - 2. Hrňa, 16. Irgl, 56. Martin Růžička, 56. J. Petružálek

HK Dukla Trenčín - Étoile Noire Štrasburg (Fr.) 4:1 (0:0, 1:0, 3:1), doplnkové samostatné nájazdy: 0:1
Góly: 30., 54. a 56. J. Gašparovič, 59. Radivojevič - 42. Burgert

Memoriál Pavla Zábojníka - Zvolen

HC 07 Detva - SR "20" 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Góly: 21. a 43. Halás, 13. J. Žilka, 17. M. Surový, 29. Videlka, 54. Gašpar - 21. Smolka, 26. Hílek

HC Frýdek-Místek (ČR) - GKS Katovice (Poľ.) 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

HKM Zvolen - GKS Tychy (Poľ.) 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 8. N. Ross, 65. Coffman - 12. Kaznadey

Tatranský pohár - Poprad

A-skupina: Les Aigles de Nice (Fr.) - EHC Bayreuth Tigers (Nem.) 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0) - Daniel Babka ml. 1+0, Matej Hamrák 0+1, Peter Hrehorčák 0+1, Emil Bagin (všetci Nice) premenil rozhodujúci sam. nájazd

B-skupina: Dunaújváros (Maď.) - Junosť Minsk (Biel.) 3:7 (1:0, 2:3, 0:4), doplnkové samostatné nájazdy: 0:1 - Marek Slovák (Junosť) 0+1