VIDEO Slovenský rozhodca musel prerušiť zápas: Na ihrisko lietali stoličky a pyrotechnika!

Fanúšikovia Hajduku Split vyvádzali počas zápasu s EvertonomFanúšikovia Hajduku Split vyvádzali počas zápasu s Evertonom Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Slovenský rozhodca Ivan Kružliak musel na niekoľko minút prerušiť štvrtkový prvý zápas play-off Európskej ligy vo futbale medzi FC Everton a Hajdukom Split (2:0) po tom, ako fanúšikovia chorvátskeho klubu hádzali pyrotechniku, vytrhávali sedadlá, vtrhli na trávnik a niektorí sa začali biť s usporiadateľmi.

Neprístojnosti nastali krátko po gólovej hlavičke Michaela Keana na 1:0 v 30. min stretnutia. Kružliak v 32. min hru prerušil a poslal mužstvá do kabín.

Fanúšikovia Hajduku Split vyvádzali Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA

Usporiadateľom a polícii sa podarilo rýchlo, približne po štyroch minútach, nastoliť poriadok a slovenský arbiter, ktorému pomáhali asistenti Martin Balko, Branislav Hancko a štvrtý rozhodca Boris Marhefka, mohol dať povel k pokračovaniu hry.

​Do polčasovej prestávky ešte Idrissa Gueye zvýšil na konečných 2:0 v prospech domácich.

Viac o téme: Hajduk Split Everton FC