VIDEO Hviezdy United zdemolovali ďalšieho súpera, prekvapenie kola na úkor Arsenalu

Eric Bailly a Romelu Lukaku oslavujú gólEric Bailly a Romelu Lukaku oslavujú gól Zdroj: SITA

SWANSEA - Futbalisti Manchestru United v úvodnom sobotňajšom zápase 2. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League zvíťazili na pôde Swansea City jasne 4:0.

Prvý presný zásah zaznamenal stopér Eric Bailly v 45. min. O jednoznačnom triumfe United rozhodli tri góly v priebehu štyroch minút druhej časti - v 80. min skóroval Romelu Lukaku, o dve minúty neskôr zvýšil na 3:0 Paul Pogba a v 84. min spečatil na konečných 4:0 Anthony Martial. "Červení diabli" v prvom kole zdolali rovnakým výsledkom West Ham a so šiestimi bodmi sú na čele tabuľky, Swansea má zatiaľ jeden bod.

Hráči West Bromwichu uspeli na ihrisku premožiteľa majstrovskej Chelsea z prvého kola - FC Burnley. Najvýraznejšou postavou stretnutia bol waleský útočník hostí Hal Robson-Kanu. V 63. minúte prišiel na trávnik ako striedajúci hráč a o osem minút strelil jediný gól duelu. V zápase však absolvoval len dvadsať minút, v 83. min zasiahol domáceho obrancu Matthewa Lowtona lakťom do hlavy a rozhodca mu ukázal červenú kartu.

Prekvapením kola je prehra Arsenalu Londýn so Stoke City 0:1, tri body pre domácich zariadil v 47. min Jese Rodriguéz.

Swansea City - Manchester United 0:4 (0:1)

Southampton - West Ham 3:2 (2:1)
​Góly: 11. Gabbiadini, 38. Tadič (z pok. kopu), 90.+ Austin (z pok. kopu) - 45. a 74. J. "Chicharito" Hernández, ČK: 33. Arnautovič (West Ham)

Stoke - Arsenal Londýn 1:0 (0:0)
​Gól: 47. Jese Rodriguéz

Viac o téme: Manchester United Swansea City