Basketbalistom bez Rančíka rozlúčka s predkvalifikáciou nevyšla: Domácim Švédom vyšla odplata

Slovenskí basketbalisti nestačili na domáce ŠvédskoSlovenskí basketbalisti nestačili na domáce Švédsko Zdroj: basket.sk

UPPSALA - Slovenskí basketbalisti prehrali v sobotu v Uppsale s domácimi Švédmi 82:86 (39:44) v poslednom zápase európskej predkvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Číne 2019. Najlepším strelcom tímu SR bol s 20 bodmi Mário Ihring. Slováci predtým zdolali tohto súpera v Bratislave 68:59. V záverečnom zápase nebojovali o postup do kvalifikácie o MS, o šancu na prienik ďalej prišli už skôr. Tréner Ivan Rudež nemal vo Švédsku k dispozícii skúseného Radoslava Rančíka, ktorého realizačný tím nechal doma pre teplotu.

Prvá polovica zápasu mala vyrovnaný priebeh. Slováci dokázali zvíťaziť v prvej štvrtine 20:17, no nasledujúcich desať minút im nevyšlo podľa predstáv. Domáci si vytvorili pred prestávkou päťbodový náskok (44:39). Vyrovnaná bola aj tretia štvrtina, ale Švédi išli už do 7-bodového vedenia. Tím SR sa v závere snažil dohnať manko a priblížil sa na rozdiel dvoch bodov, napriek tomu zvíťazili domáci 86:82.

Švédsko - Slovensko 86:82 (17:20, 27:19, 23:17, 19:26)
Najviac bodov Švédska: Gaddefors 17, Eriksson 16, Spires 14

Zostava a body SR: Ihring 20, Jones 15, Žiak 13, Sedmák 11, Baťka 10 (Fusek 8, Musil, Hlivák po 2, Bachan 1, Krajčovič 0)
TH: 19/13 - 19/13, trojky: 13 - 7, fauly: 24 - 21.