Na Slovakia Ringu úradovali skúsení borci: Malchárek a Konôpka ovládli Veľkú cenu Slovenska

Veľká cena Slovenska na SlovakiaRingu
Veľká cena Slovenska na SlovakiaRingu

ORECHOVÁ POTÔŇ - Slovenský automobilový jazdec Miroslav Konôpka sa stal víťazom obidvoch hlavných pretekov v rámci víkendovej Veľkej ceny Slovenska na SlovakiaRingu pri Orechovej Potôni.

Skúsený pretekár z tímu ARC Bratislava triumfoval na prototype Ligier JS P217 Gibson, na ktorom sa predstavil aj na slávnej 24-hodinovke v Le Mans. V šprintových pretekoch videli tisícky divákov na tribúnach aj súboje špičkových vozidiel GT3. V sobotu na dažďom zmáčanej trati vyhral český jazdec Richard Chlad na Audi R8 LMS Ultra GT3, v nedeľu už v príjemnom počasí sa v triede D4+3500 tešil Jirko Malchárek na BMW M6 GT3 tímu Racing Trevor. Krásny súboj o druhé miesto zviedol Čech Jakub Knoll na rovnakom vozidle tímu Šenkýř Motorsport so Slovákom Richardom Gondom.


V Divízii 4 do 2000 cm3 sa v slovenskom šampionáte tešil dvakrát legendárny Július Konček na Vauxhalle Vectra STC.

V sobotu bola na programe aj vytrvalostná dvojhodinovka, ktorá sa započítavala nielen do hodnotenia FIA Trofeje zóny strednej Európy, ale aj do nadnárodného ESET V4 Cupu či ESET Medzinárodných majstrovstiev SR. V náročných pretekoch a premenlivých podmienkach napokon triumfovali vozidlá Lamborghini Huracán ST tímu ARC Bratislava. Posádka Matej Konôpka, Zdeno Mikuláško zvíťazila s náskokom jedného kola pred dvojicou Miroslav Konôpka, Andrej Studenič.


Tagy: Miroslav Konôpka Slovakia Ring Veľká cena Slovenska Jirko Malchárek

Zdroj:
SITA
Foto:
slovakiaring.sk

DISKUSIA