Smoleňák chce o body obrať majstrovský Petrohrad: Nevidím dôvod, prečo by sme nemohli uspieť!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Hokejistov Slovana Bratislava už v stredu večer čaká ostrý štart do novej sezóny Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade obhajcu Gagarinovho pohára. "Belasí" v Petrohrade nemajú s favoritom čo stratiť, môžu len prekvapiť.

"Prípravu máme za sebou a túto časť sme uzavreli. Teraz máme pred sebou to najdôležitejšie. Ideme do Petrohradu, už sa tešíme na ligu. Už ide o body a o prestíž," hlási obranca Ivan Švarný, pre ktorého to bude už štvrtá sezóna v Slovane v KHL. Ďalšie dve odohral v Diname Minsk a Medveščaku Záhreb. Káder Slovana prešiel v medzisezónnom období obmenou. "Ešte sa bude trochu tvarovať, sme však odhodlaní a dobre pracujeme. Sme na tom dobre aj fyzicky, v závere prípravy sa to rapídne zlepšovalo," pokračoval. Mimoriadne náročný úvod základnej časti Švarného nedesí. "Už žiadny zápas v KHL nie je jednoduchý a špeciálne, keď začíname na ľade SKA. Možno však bude naša výhoda, že nie sme favorit, súper nás môže podceniť. Budeme nadšení a plní energie," myslí si. Cieľom Slovana je ako každý rok vybojovať si miestenku v play-off. "Nepozeral by som sa však až tak ďaleko. Poďme od zápasu k zápasu, zbierať bod po bode. Najradšej by sme okolo Vianoc mali pokoj, nech sa nemusíme triasť o play-off. Súťaž je však veľmi vyrovnaná, väčšinou sa bojuje do posledného duelu. Čaká nás náročná sezóna, zápasy pôjdu v rýchlom slede za sebou. Dôležité bude, ako sa každý hráč pripraví a zregeneruje," doplnil.

Druhá sezóna v belasom drese čaká českého útočníka Radka Smoleňáka. V predchádzajúcej mal smolu na zranenia a odohral len trinásť duelov. "Leto bolo celkom dlhé a ja nie som veľký priaznivec hokeja v júli. Základ však máme za sebou a teraz nám nikto nepomôže, je to len na nás. Nemôžeme sa na nič vyhovárať, hrá sa o body. Dôležitý bude začiatok, neskôr je ťažké to doťahovať. Musíme to rozbaliť hneď od začiatku. Úvod máme ťažký, ale je jedno, či hráme v Petrohrade teraz alebo okolo Vianoc. Proti lepším tímom sme hrali dobre a nevidím dôvod, prečo by sme nemohli uspieť aj teraz v úvode," poznamenal 30-ročný krídelník. Aj on sa vyjadril na margo zmien v kádri. "Tím máme iný ako v minulej sezóne. Stále sa formuje, ale od toho sú tu iní ľudia. Vieme, že nikto nám nepomôže, musíme bojovať my - hráči v kabíne. Musíme sa postarať o to, aby sme tímovým výkonom vyhrávali," dodal.


Tagy: HC Slovan Bratislava Ivan Švarný Radek Smoleňák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA