Nový rekord Premier League: Kluby stihli toto leto minúť astronomickú sumu

Romelu Lukaku oslavuje gólRomelu Lukaku oslavuje gól Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalové kluby anglickej Premier League prekonali minuloročný rekord v množstve peňazí použitých na angažovanie nových hráčov, keď ešte týždeň pred koncom letného prestupového obdobia sa celková suma vyšplhala na 1,17 miliardy libier. Dvadsať účastníkov najvyššej anglickej ligovej súťaže počas minulého leta dokopy minulo o 5 miliónov menej, pričom presne pred rokom mali ich výdavky na prestupy hodnotu 865 miliónov libier.

Informáciu priniesli obchodní analytici spoločnosti Deloitte, ktorí vo svojich kalkuláciách zahrnuli všetky dokončené prestupy k polnoci 23. augusta. Najväčší podiel na prekonaní rekordu majú transfery útočníkov Romela Lukaka do Manchestru United a Álvara Moratu do Chelsea Londýn. Za prvého menovaného obdržal liverpoolsky Everton 75 miliónov libier, kým za Moratu úradujúci anglický majster zaplatil Realu Madrid 70 miliónov.

"Množstvo minutých finančných prostriedkov počas tohto prestupového obdobia je pozoruhodné," povedal pre BBC Chris Stenson z Deloitte. Ten ďalej pokračoval: "Keď sa však pozriete na rekordné televízne, komerčné a zápasové príjmy, kluby Premier League neinvestujú do hráčskych akvizícií viac ako zarobia. Predpokladáme ďalšie značné výdavky počas nasledujúcich siedmich dní. Minulé leto kluby hrajúce v najvyššej anglickej ligovej súťaži počas posledného týždňa prestupového zaplatili za nových hráčov 300 miliónov libier, čo je viac ako minuli tento január."

Viac o téme: Premier League Álvaro Morata Romelu Lukaku
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy