VIDEO Slabý výkon Plzne a modlenie sa za koniec: Hráči takmer nedošli do šatne!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LARNAKA - Trojica slovenských futbalistov Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský, Marek Bakoš pôsobiacich vo Viktorii Plzeň si zahrá v skupinovej fáze Európskej ligy 2017/2018. Plzenčania uhrali v odvete aj s aktívnou účasťou dua Hrošovský - Bakoš bezgólovú remízu na ihrisku AEK Larnaka. Keďže v domácom prostredí uspel český klub 3:1, jeho hráči sa mohli radovať z postupu napriek tomu, že herne v odvete na Cypre neoslnili.

"Neviem, či sme boli lepší. Larnaka hrala veľmi dobre v oboch zápasoch, ale my sme raz zvíťazili, a preto sme postúpili. Prevláda u mňa radosť," komentoval tréner Plzne Pavel Vrba na webe idnes.cz. Skúsený stopér Roman Hubník (33) bol výrazne kritickejší. "Som vďačný za postup, ale ten výkon... Súper mal veľa šancí, my sme vpredu nevedeli udržať loptu, boli sme pod tlakom. Vďaka Hrušounovi v bránke (Aleš Hruška - pozn.) sme uhrali bezgólový výsledok a splnili sme cieľ. Avšak takýto výkon v skupinovej fáze nebude stačiť, nemôžeme takto hrať v Európe," povedal pre české médiá Hubník.

Zároveň priznal, že hráči Plzne mali veľký problém s horúcim cyperským počasím. "Podmienky boli naozaj veľmi ťažké. Súper vedel odpočívať s loptou na nohe, my sme hrali bez nej a len sa bránili. Jeden z najťažších zápasov po fyzickej stránke," dodal Hubník. "Bolo extrémne teplo, traja či štyria hráči od únavy takmer nedošli do šatne. Som rád, že to na hranici svojich síl nejako ´ukopali´," pridal ďalší postreh tréner Vrba.

Brankár Aleš Hruška skvelým spôsobom nahradil dlhodobú jednotku v tíme, slovenského reprezentanta Matúša Kozáčika. Pred médiami však odmietol rolu hrdinu či spasiteľa postupu Viktorky. "Pomohol som k postupu, ale či môj výkon bol taký alebo onaký, to nechcem hodnotiť. Futbal je tímový šport a na postupe sme mali podiel všetci na ihrisku," vravel Hruška.

AEK Larnaka (Cyp.) - Viktoria Plzeň (ČR) 0:0 - prvý zápas 1:3 - do skupinovej fázy EL postúpila Plzeň
Marek Bakoš hral do 70. min a v 26. min dostal ŽK, Patrik Hrošovský absolvoval celý duel a v 45. min dostal ŽK, Matúš Kozáčik (všetci Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov


Tagy: Marek Bakoš Roman Hubník FC Viktoria Plzeň Pavel Vrba Matúš Kozáčik Patrik Hrošovský AEK Larnaka

Zdroj:
SITA
Foto:
fcviktoria.cz; Video: Youtube

DISKUSIA