Slovensko nechali v štichu: Kližan aj Lacko namiesto reprezentácie na turnaje

Martin Kližan a Lukáš Lacko zrejme nepomôžu Slovensku v Davis Cupe
Martin Kližan a Lukáš Lacko zrejme nepomôžu Slovensku v Davis Cupe

BRATISLAVA - Bez Martina Kližana aj Lukáša Lacka zrejme bude reprezentačné družstvo slovenských tenistov 15. - 17. septembra proti Poliakom na antuke pod odtiahnutou strechou Aegon arény NTC v Bratislave v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára.

Vyplýva to z prihlášok na challengerové turnaje počas predmetného asociačného týždňa od 11. septembra. Kližan figuruje nad čiarou na antukovom podujatí Pekao Szczecin Open o 127 000 eur v poľskom Štetíne a Lacko minimálne predbežne smeruje na súbežnú "hardovú" akciu s celkovou prémiou 75 000 USD v tureckom Istanbule.

V prípade absencie Kližana a Lacka by výsostne pravdepodobne mala slovenská štvorica pod vedením kapitána Miloslava Mečířa podobu Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Andrej Martin a Igor Zelenay.

Sprievodnou zaujímavosťou v tejto súvislosti je, že Štetín si naplánoval aj poľský singlista číslo jeden Jerzy Janowicz, ktorý sa v júli vyjadril, že už neráta so svojimi vystúpeniami v Davis Cupe. Nový prezident národného zväzu Miroslaw Skrzypczyňski ho hodlal ešte prehovárať na zmenu postoja aspoň pre budúcnosť.


Tagy: Lukáš Lacko Martin Kližan

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA