Schmiedlová si na US Open nezahrá: Po tuhom boji padla vo finále kvalifikácie

Sklamaná Karolína Schmiedlová
Sklamaná Karolína Schmiedlová

NEW YORK - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala s ukrajinskou desiatkou "pavúka" Katerynou Kozlovovou za 148 minút 7:6 (1), 4:6, 1:6 v stretnutí piatkového finálového 3. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (28. augusta - 10. septembra, celková dotácia 50,4 milióna USD, tvrdý povrch Deco Turf II). Bol to jej premiérový vzájomný duel s 23-ročnou Kozlovovou, 115. v hierarchii.

Dvadsaťdvaročná niekdajšia 26. žena svetového rebríčka Kar. Schmiedlová, aktuálne 174. v počítačovom poradí, si v sezóne 2014 zahrala 3. kolo hlavnej singlovej súťaže na parížskom Roland Garros a predvlani sa dostala tiež medzi najlepších 32 práve na medzinárodných otvorených majstrovstvách Spojených štátov amerických, podľahla Češke Petre Kvitovej 2:6, 1:6.

Minulý rok sa Košičanka lúčila v 1. kole "main draw" v New Yorku (rovnako ako na Australian Open, RG a Wimbledone), keď podľahla Lotyške Anastasiji Sevastovovej dvakrát 3:6. V tejto sezóne sa zverenkyňa Milana Martinca v rámci programu NTC ani raz neobjavila v hlavnej súťaži na Majors.

Priamo v "main draw" sa zo SR prezentujú Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková, Jana Čepelová a Viktória Kužmová, u mužov len Norbert Gombos. V kvalifikácii v 1. kole neuspeli Chantal Škamlová a Jozef Kovalík a vo finále okrem Schmiedlovej ani Lukáš Lacko. Právo na štart v kvalifikácii nezužitkovali Rebecca Šramková, Kristína Kučová, Martin Kližan a Andrej Martin.

Dvojhra žien - kvalifikácia - 3. kolo (finále):
Kateryna Kozlovová (Ukr.-10) - Karolína Schmiedlová (SR) 6:7 (1), 6:4, 6:1 za 148 minút


Tagy: Karolína Schmiedlová Kateryna Kozlovová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA