Vytočený tréner Slovákov: Nepovedal by som, že prehráme s Čechmi takto jednoducho!

Andrej Kravárik
Andrej Kravárik

ŠTETÍN - Slovenskí volejbalisti nezvládli vstup do majstrovstiev Európy, prehra s Čechmi prekvapila najmä trénera Andreja Kravárika. Slovenský tréner krútil hlavou predovšetkým nad chybami, ktoré jeho zverenci vyprodukovali.

"Nepovedal by som, že môžeme s Čechmi prehrať až takto jednoducho. Nie je možné, aby sme sa zdolali vlastnými chybami. Mali sme 23 pokazených servisov. Chytili sme lopty, ktoré sú nechytateľné, ale naopak sme pustili ľahké lopty," zhodnotil duel Kravárik, ktorý má v mužstve päť nováčikov. Slováci tak možno zaplatili sčasti aj nováčikovskú daň.

"Myslím si, že áno, ale máme aj dostatok skúsených hráčov a chémia v tíme doteraz fungovala. Vyhrali sme ťažký druhý set a namiesto toho, aby sme túto psychický výhodu využili, prestali sme hrať. Neviem si to vysvetliť," dodal slovenský tréner.

Prehra bola trpká, tréner hľadal pozitíva veľmi ťažko: "Ak chceme niečo povedať Európe, musíme sa presadzovať nielen vo fázach, keď sú na ihrisku skúsení hráči, ale aj mladší. Nemôžem uprieť chalanom bojovnosť a chcenie, to však nestačí." Na Slovákov čakajú v B-skupine ešte dva zápasy, ich súperi majú veľkú kvalitu. "Chalanom verím a budem za nimi stáť, nech sa udeje čokoľvek. Pracovali tvrdo a dúfam, že ukážu to, čo je v nich. Máme to ťažké, Nemecko i Taliansko patria medzi špičku, ale vždy budem hovoriť, že lopta je guľatá a každý hráč je z mäsa a kostí," dodal Kravárik.

Zápas proti Čechom bol ťažký najmä z psychického hľadiska, priznal to aj Štefan Chrtiansky: "Povedal by som, že z nás opadol veľký kameň. Máme teraz voľné ruky, musíme si dobre oddýchnuť a ukázať, čo je v nás."  V sobotu majú hráči na programe voľný deň, popoludní na nich čaká tréning.


Tagy: Andrej Kravárik

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA